Osoby, które dużo podróżują mają zasadniczo kilka problemów. Do głównych należy zaliczyć sporą ilość podróżniczych planów w stosunku do małej ilości wolnego czasu. Jest jeszcze zawsze niewystarczająca ilość oszczędności czy nieustanne kłopoty przy obraniu jednego, konkretnego celu podróży spośród 194 krajów świata uznawanych na arenie międzynarodowej i kilku innych o nieco bardziej skomplikowanym statusie. Ci młodzi, którzy z technologią są za pan brat mają jeszcze jeden kłopot – dostęp do Internetu podczas podróży po najniższych możliwych kosztach. Nie jest to łatwe zadanie, ale wcale nie niemożliwe, szczególnie w ostatnich miesiącach, w których to koszty roamingowe zdecydowanie spadają, głównie dzięki interwencji Unii Europejskiej.

Plus postanowił ułatwić zadanie podróżnikom, poprzez dodanie do swojej oferty nowego pakietu, pod nazwą „Internet w samochodzie”. Jest to naprawdę ciekawa propozycja dla tych, którzy często podróżują własnym samochodem po krajach Europy. Nie wszystko jest jednak tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać – oferta ta jest ograniczona i można z niej skorzystać tylko… jeżdżąc Mercedesem lub Fordem i to nie każdym.

Oferta powstała przy współpracy z Vodafone. Dzięki temu pakiety są w świetnych cenach, mimo tego że obowiązują na terenie niemalże całej Europy, co teoretycznie powinno rodzić koszty z racji roamingu.

Lista wspieranych państw: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estoni, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Najtańszy pakiet kosztuje 9 złotych i pozwala na wykorzystanie 3 GB transmisji danych w ciągu 24 godzin. Nieco droższy jest pakiet za 29 złotych, który pozwala wykorzystać 10 GB Internetu w ciągu 28 dni. Dla najbardziej wymagających przygotowano także roczną ofertę za kwotę 279 złotych, dzięki której będziemy mieć do dyspozycji aż 100 GB do wykorzystania na terenie państw Europy. Ceny te są bardzo kuszące, szczególnie gdy porównamy je ze standardowymi ofertami dostępnymi na telefony komórkowe. Wszystkich tych, którzy chcieliby przechytrzyć system i włożyć kartę SIM właśnie do telefonu muszę zmartwić – nie jest to możliwe.

Plus - Internet w samochodzie
Plus – Internet w samochodzie / fot. Plus

Oferta została przygotowana tylko dla samochodów Forda i Mercedesa, a przynajmniej na ten moment. Jeżeli mówimy o amerykańskim producencie, skorzystać z oferty mogą tylko właściciele modeli Focus, Fiesta, EcoSport, Edge 2019, Transit Connect MCA i Tourneo Connect MCA wyposażonych w system FordPass Connect. Lista modeli Mercedesa jest również obszerna, bowiem mowa o modelach z klas A, C, CLS, E, G i S, które wykorzystują system NTG 5.5 lub nowszy. Można więc powiedzieć, że nasz samochód będzie działać jako router udostępniając sieć dla pasażerów, niezależnie od lokalizacji na mapie Europy (z małymi wyjątkami).

W mojej ocenie, przygotowana oferta jest bardzo interesująca, szczególnie że usługa nie jest przypisana do konkretnego samochodu. Mając kilka samochodów wspierających usługę, możemy korzystać z zakupionego pakietu w każdym z nich.

No dobra, tylko jak to zrobić?

Sprawa jest prosta. Kompatybilny samochód ma dostęp do sieci Wi-Fi. Za pomocą smartfonu, tabletu czy laptopa wyszukujemy sieć Wi-Fi samochodu, wpisujemy hasło dostępu i łączymy się z siecią. Uruchamiamy przeglądarkę i rejestrujemy się w usłudze Internet in the Car. Po udanej rejestracji i aktywacji konta, możemy wykupić interesujący nas pakiet Internetu i korzystać.

Jeśli pojawią się inne pytania, warto zajrzeć na specjalnie przygotowaną stronę z FAQ.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pixabay

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj