W Google Play znajduje się ogromna ilość aplikacji i gier, wśród których można przebierać godzinami. Znajduje się tam liczna reprezentacja produkcji tych znanych, jak i mniej znanych deweloperów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w swojej programistycznej karierze. Wielu spośród nich od razu dostosowuje swoje aplikacje do panujących trendów, zarówno pod kątem wizualnym jak i „technicznym”. Stąd też, kiedy system Android zyskał wsparcie dla 64-bitowych procesorów, niemalże natychmiast zaczęto tworzyć aplikacje tak, by wykorzystywały ich możliwości. 

Dzisiaj większość aplikacji w Google Play jest 64-bitowa, jednakże wciąż zdarzają się nieco archaiczne wyjątki. Google chce temu zapobiegać poprzez całkowite wyrzucenie ich ze sklepu z aplikacjami. Taka decyzja ma zmusić twórców do ciągłego rozwijania swoich produktów. Dla opornych wyznaczono deadline, który jest nieprzekraczalny.

Aplikacje w Google Play
Aplikacje w Google Play / fot. Google

1 sierpnia 2021 roku – to właśnie wtedy wszystkie aplikacje, które nie działają w 64-bitach zostaną trwale usunięte ze sklepu. Nieco wcześniej, bo już od 1 sierpnia 2019 roku, wszystkie nowo dodawane aplikacje do Google Play muszą wspierać 64-bity.

Jak widać, Google do problemu podeszło w sposób fachowy, dając twórcom aplikacji czas na podjęcie odpowiednich działań.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj