Akcesoria od chińskiej firmy Baseus z dnia na dzień zyskują na popularności. Jakiś czas temu przyszedł do mnie port podczerwieni na USB typu C, a teraz skusiłem się na transmiter FM, bo Roidmi 2S, którego do tej pory używałem, zaczął palić bezpiecznik. Tym razem jednak tekst dotyczy małej, sprytnej ładowarki samochodowej, która wspiera nawet niemal wszystkie standardy szybkiego ładowania.

Osobiście od kilku lat używam w samochodzie ładowarki PowerDrive Speed 2 od firmy Anker i nie spotkałem się jeszcze z szybszą samochodową ładowarką. Ma Quick Charge 3.0, dwa gniazda USB i maksymalnie 39 W. Ta tytułowa nie ma jakiejś konkretnej nazwy (albo po prostu ja jej nie znalazłem) i maksymalnie jest w stanie wykrzesać 30 W, ale to i tak wystarczy żeby bardzo szybko naładować większość smartfonów na rynku (oczywiście tych wspierających szybkie ładowanie).

I tak, takie małe ustrojstwo wspiera między innymi Quick Charge 4.0 (i starsze), Power Delivery, Super Charge od Huawei czy Adaptive Fast Charging od Samsunga. Ładowarka Baseus ma dwa gniazda – USB i USB type C, ale można też wybrać model z dwoma gniazdami USB, które są kompatybilne z Quick Charge 3.0.

Ładowarka Baseus
Ładowarka Baseus / fot. AliExpress

No dobra, to za ile ta ładowareczka? Z aktualnego kursu wynika, że około 18 złotych z darmową dostawą do Polski. Co prawda, na przesyłkę możemy czekać prawie dwa miesiące, być może ze względu na Chiński Nowy Rok. Ładowarkę kupimy z AliExpress, ale jest to raczej pewna okazja, bo sprzedawcą jest oficjalny sklep Baseus (BASEUS OfficialFlagship Store).

To jak, ktoś się decyduje? Dajcie znać w komentarzach jakich ładowarek wy używacie.