Od dłuższego czasu używam kilkuportowej ładowarki Aukey, którą mam przytwierdzoną na biurku i muszę przyznać, że jest to szalenie wygodne rozwiązanie. Wystarczy kabel, nie trzeba szukać adapterów, pyk, podłączamy urządzenie i się ładuje. Ta moja ma pięć portów i to wystarcza. Ostatnio przeglądając GearBest z poziomu aplikacji wpadłem na podobną ładowarkę od Xiaomi.

Nie jestem pewien czy widziałem to już wcześniej i czy ten produkt jest nowy czy jednak miał już swoje „pięć minut”, ale jeśli ktoś szuka ładowarki z kilkoma portami USB na biurko albo do podróży to śmiało może ten model brać pod uwagę. Dokładnie jest to ładowarka oznaczona numerem CDQ06ZM, jakby ktoś pytał. Co zatem oferuje?

Ładowarka Xiaomi
Ładowarka Xiaomi / fot. Mi

Przede wszystkim dysponuje maksymalną mocą na poziomie 60 W, a co za tym idzie, obsługuje takie technologie szybkiego ładowania jak Quick Charge 3.0 czy Power Delivery. Łącznie ma aż 6 portów: cztery USB-A, jedno USB-A z Quick Charge 3.0 i jedno USB typu C. Bez problemu można zatem ładować kilka urządzeń jednocześnie.

Ładowarka Xiaomi
Ładowarka Xiaomi / fot. Mi

Trzeba przyznać, że ładowarka wygląda naprawdę pięknie, jest bardzo minimalistyczna, zresztą jak wszystkie inne produkty od Mi. Ze specyfikacji wynika, że waży około 180 gramów, ale jeśli chcemy ją zabrać gdzieś ze sobą to trzeba pamiętać też o przewodzie, tak zwanej „ósemce”. To nim właśnie podłączamy ładowarkę do prądu i na szczęście taki kabel jest w zestawie i ma metr długości. Ładowarka na obudowie ma niewielką diodę LED sygnalizującą pracę.

Ładowarka Xiaomi / fot. Mi
Ładowarka Xiaomi / fot. Mi

No dobra, to za ile takie ustrojstwo? Okazuje się, że cena jest „w normie” i myślę, że jest adekwatna do tego jak ładowarka wygląda i jakie ma możliwości. W chwili pisania tego tekstu wychodziło około 114 złotych (29,99 dolarów) z darmową dostawą. Ja za swoją bez USB-C i z 5 portami dałem około 80 złotych.

Ładowarkę Xiaomi kupicie tutaj.

1 KOMENTARZ

  1. Mam ją już pewnie od zeszłego lata i przyznam, że porządna rzecz. Robi to co ma zalecone, pomaga opanować plątaninę kabli i przydaje się kiedy masz sporo gadżetów do naładowania jednocześnie. Niektóre szybki ładowarki tracą tę funkcję kiedy podłączymy tam więcej urządzeń, ale tutaj mamy aż 60W i można ładować wszystko na raz z pełną mocą. Ogólnie – polecam, jeśli czegoś takiego właśnie szukacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj