Jakość aparatów montowanych w smartfonach w ostatnich latach istotnie się zwiększyła. Mowa nie tylko o wykonywanych zdjęciach, ale również nagrywanych filmach. Jeszcze do niedawna nagrywanie w Full HD było zarezerwowane dla najdroższych flagowców, jednakże w ciągu dwóch, trzech lat technika rozwinęła się na tyle, że możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K swoim smartfonem na nikim nie robi już wrażenia. Oczywiście jakość nagrywania różni się pomiędzy smartfonami, ale nawet w średniopółkowcach możemy nagrywać w tej rozdzielczości. W wielu z nich brakuje jednak szczegółowości, a także stabilizacji. Mobilni fanatycy często nadrabiają takie niedogodności stworzonymi przez siebie modami.

Takowe pojawiły się ostatnio na XDA, przeznaczone dla dwóch smartfonów: Pocophone F1 oraz Mi MIX 3. Ciężko nazwać je smartfonami budżetowymi, a szczególnie tego drugiego. Mimo to Xiaomi zapomniało o zaimplementowaniu obsługi elektronicznej stabilizacji obrazu przy nagrywaniu w 4K. W wyniku tego obraz drży, a jego oglądanie nie sprawia tyle radości.

Użytkownicy zdecydowali się to naprawić. Wystarczy zainstalować paczkę ZIP na zrootowanym smartfonie i cieszyć się lepszą jakością kręconych wideo.

Jak skorzystać z moda? Trzeba mieć zainstalowany Magisk Manager, który dla bardziej zaawansowanych użytkowników powinien być całkiem dobrze znany. Następnie w wyszukiwarce aplikacji znaleźć mod o nazwie „Beryllium” i zainstalować.

Pełną instrukcję znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj