Gdy widzę ceny sprzętów elektronicznych za zachodnią granicą, zastanawiam się co poszło nie tak. Gdzie został popełniony błąd, w wyniku którego płacimy za elektronikę „jak za zboże”, mimo nie najwyższych w skali Europy zarobków. Ciężko jednoznacznie znaleźć odpowiedź na to pytanie, ale wywołuje to u mnie nie małe pokłady irytacji i zazdrości do naszych niemieckich sąsiadów. Dziś po raz kolejny ślina cieknie mi zza monitora, kiedy obserwuję promocję na Galaxy Note 8 w niemieckim Media Markcie.

Na początek skupmy się na cenach wspomnianego urządzenia w Polsce. Samsunga Galaxy Note 8 można dorwać w Polsce już za niecałe 2100 złotych. Biorąc jednak pod uwagę oficjalny sklep Samsunga, tam musimy już wydać minimum 2699 złotych.

Jak to wygląda w Niemczech? Należy wydać tylko 399 euro.

Samsung Galaxy Note 8 w niemieckim Media Markt
Samsung Galaxy Note 8 w niemieckim Media Markt / fot. mediamarkt.de

Przy obecnym kursie euro w Revolut, daje to kwotę w wysokości 1727 złotych. Szybka kalkulacja i mamy rezultat – obywatel Rzeczypospolitej Polskiej musi zapłacić 362 złote więcej za niemalże te same urządzenia. Obywatel, który często zarabia 2000 złotych miesięcznie, a nie 2000 euro. Z mojego tekstu wylewa się gorycz, lecz nie da się inaczej. W tej cenie dostępne są dwie wersje kolorystyczne – złota i czarna. Należy wziąć pod uwagę, że sprzedawana jest wersja z jednym slotem na kartę SIM.

Jak Galaxy Note 8 zamówić do Polski?

Zamówienie na adres rodziny bądź znajomego i przesłanie kurierem do Polski. Koszt takiej paczki wysłanej za pośrednictwem DHL to 14 euro (ok. 60 złotych).

Wykorzystanie pośrednika jak mailboxde.com – sprawdzony przez wiele osób, można zaufać.

Zakup smartfonu na stronie sklepu Media Markt z wyraźnym dopiskiem POLEN w informacjach adresowych. Osobiście sprawdziłem to rozwiązanie i wygląda na to, że wszystko poszło po mojej myśli. Nie wiem jednak, jak wyglądałoby to w przypadku tańszych zakupów. Mimo powodzenia, zalecam wykorzystać pierwszą opcję – jest ona najpewniejsza.

Dajcie znać, jeżeli chcecie więcej informacji na temat zachodnich promocji. Dosyć regularnie sprawdzam niemieckie okazje, więc chętnie się nimi z Wami podzielę.

3 KOMENTARZE

  1. Swietnie, gratuluje ale w UK nota 9 moge miec za 400 gbp, z drugiej reki ale zawsze. A co do cen w Polsce, to jakis koszmar. Na zachodzie chyba myślą, że w Polsce płacą złotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj