Tryb ciemny to jedna z tych rzeczy, których bardzo brakuje mi w smartfonach i ich oprogramowaniu. Zawsze wolałem czarne smartfony od tych białych, choć ostatnio zacząłem przekonywać się do innych. Miałem już złote egzemplarze, zdarzały się też białe. Co do jednego jestem pewien – jeżeli chodzi o motywy, zawsze preferowałem tak zwany dark mode, który chroni oczy przez szkodliwym światłem niebieskim i w mojej opinii jest po prostu bardziej estetyczny. Niestety, taka funkcja nie jest standardem. Pogłoski mówią jednak, że nad ciemnym trybem pracuje już Apple, a gdy zrobi to Apple, zrobią to wszyscy. Tak czy siak, właśnie wszystkich wyprzedziło Xiaomi. 

Chiński producent dodał tryb ciemny w ostatniej globalnej becie swojego oprogramowania.

Najprawdopodobniej, jeżeli testerzy nie zgłoszą jakichś poważnych uwag, motyw ten zostanie już niebawem globalnie wdrożony w oficjalnej wersji oprogramowania, która trafi na smartfony przez OTA. Zmiana jak najbardziej na plus, szkoda że akurat wtedy, gdy przesiadłem się na malutkiego iPhone SE.

MIUI 10 z trybem ciemnym
MIUI 10 z trybem ciemnym / fot. fonearena

Obecnie tylko jedna rzeczy wydaje się zagadką. Wiadomo, że Xiaomi podjęło już pierwsze działania nad stworzeniem nowej wersji nakładki oznaczonej numerem 11. Zasadnym pytaniem może okazać się to, czy deweloperzy MIUI obecną wersję beta MIUI 10 traktują jako poligon bitewny na rzecz nadchodzącego następcy, czy może testowane tam rozwiązania zostaną wcielone jeszcze do obecnej wersji oprogramowania.

Osobiście liczę, że Xiaomi nie będzie czekać tak długo z udostępnieniem tak istotnej z punktu widzenia użytkowników zmiany.