Gdyby ktoś zapytał mnie, za co najbardziej szanuję markę Xiaomi, powiedziałbym, że za stosunek do aktualizacji oprogramowania. To chyba najlepsza rzecz w tych smartfonach, tuż za świetnym stosunkiem pomiędzy ceną a jakością. Xiaomi wyróżnia się dosyć niecodziennym podejściem do aktualizacji oprogramowania, ponieważ priorytetem jest aktualizacja nakładki, a nie samego jądra systemu. Dzięki temu między innymi nawet taki model jak Xiaomi Mi 4 może cieszyć się najnowszą wersją oprogramowania po prawie 5 latach od własnej premiery. 

Coś kosztem czegoś. Wspomniany Mi 4 działa w oparciu o Androida 6.0 Marshmallow, ale wydaje mi się to być uczciwym kompromisem. Nie zmienia to jednak faktu, że prawdziwy geek zawsze chciałby mieć najnowszą możliwą aktualizację na swoim smartfonie. Dlatego też, użytkownicy Xiaomi Mi 6 (jego recenzję przeczytacie tutaj) zasmucili się, kiedy do sieci przedostała się informacja, że ich smartfon nie otrzyma aktualizacji do Androida 9.0 Pie. Pojawiły się głosy niezadowolenia, które Xiaomi zdecydowało się nieco ostudzić.

 

Na portalu Weibo jeden z inżynierów Xiaomi poinformował, że firma po zapoznaniu się z głosami niezadowolenia, ponownie weźmie pod rozwagę tą kwestię. Nie jest więc wykluczone, że oczekiwana aktualizacja pojawi się w nadchodzących miesiącach.

Te smartfony Xiaomi na pewno dostaną aktualizację do MIUI 10

Warto przypomnieć, że na chwilę obecną smartfon ten działa na Androidzie 8.0 Oreo oraz nakładce MIUI 10. Analizując historię aktualizacji pozostałych modeli, posiadacze Mi 6 mogą być spokojni o nową wersję nakładki, nad którą już trwają prace. Pozostaje mieć nadzieję, że z Androidem 9.0 Pie będzie podobnie – tego sobie i Wam życzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj