XIDU jest kolejnym i stosunkowo nowym graczem z Państwa Środka w świecie laptopów przejawiającym apetyt na to, aby zaistnieć na rynku globalnym. Firma nie tak dawno zadebiutowała dwoma modelami, które dobrze się przyjęły zarówno wśród klientów jak i krytyków. Niebawem, bo na maj tego roku XIDU zapowiedziało premierę swojego najnowszego i najmocniejszego dzieła – laptopa 2w1 PhillBooka Max.

Sercem najnowszego XIDU ma być dwurdzeniowy procesor Intel z rodziny Apollo o taktowaniu sięgającym 2,4 GHz wspomaganym przez 6 GB pamięci RAM. Laptop został również wyposażony w dysk SSD o pojemności 128 GB.

Komputer ma być wyposażony w ekran „cienkoramkowy” o przekątnej 14,1 cala i rozdzielczość Full HD. Ponadto wyświetlacz ma wspierać technologię Multi-touch co w pełni pozwoli wykorzystać komputer w trybie tabletu na preinstalowanym w urządzeniu Windowsie 10, czyniąc PhilBooka Max jedną z niewielu prawdziwych „hybryd”.

XIDU PhilBook Max
XIDU PhilBook Max / fot. XIDU

Obudowa została wykonana ze szczotkowanego aluminium co nadaje urządzeniu elegancji, ale przede wszystkim pomaga oddawać wytwarzające się podczas pracy ciepło wpływając tym na komfort użytkownika. Sam laptop waży zaledwie 1,29 kg i mierzy 16,4 mm grubości. Producent pomyślał także o niezwykle użytecznym rozwiązaniu, ale niestety mało popularnym, mianowicie – podświetlanej klawiaturze.

XIDU PhilBook Max
XIDU PhilBook Max / fot. XiaomiToday

XIDU zainspirowane urządzeniami Lenovo z serii Yoga wykorzystało w swoim laptopie możliwość obrotu ekranu o umowne 360 stopni, co zwiększa uniwersalność PhillBooka Max. Konstrukcja ta pozwala na używanie laptopa oprócz standardowej pozycji na tak zwany „namiot”, a także po pełnym obrocie prawie jako tradycyjnego tabletu.

PhillBook Max ma pojawić się w sprzedaży już za dwa miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj