Ten odcinek będzie pod kilkoma względami inny i poniekąd wyjątkowy. Po pierwsze, Adam pije bezalkoholowe piwo. Współczujemy. No dobra, a poważnie, w tym odcinku zagłębiamy się w tematy, które podsunęli nam w ubiegłym tygodniu użytkownicy – 5G Ready w Play i Samsung Galaxy Note 8 w 2019 roku. Jest też coś więcej, jest też kod na przedpremierową grę, więc ogólnie – dzieje się. Zatem – osiemnasty czas start!

W tym odcinku pijemy: Krzysiek – Mizianie Mamuta z browaru Harpagan, Adam – Brok Gluten Free od Van Pur.

Takie tematy są tym razem:

00:00:00 – Nieco dłuższy wstęp, ale jak zawsze z piwem!
00:13:14 – Jak bardzo Play popłynął z 5G Ready
00:29:40 – Google Stadia
00:48:45 – Samsung Galaxy Note 8 w 2019 roku?
01:07:41 – Słuchawki Apple AirPods 2. generacji

Linki do rzeczy, o których wspominamy w podcaście:

  1. Trailer filmu John Wick 3
  2. Apple jest mistrzem, bo wie jak sprzedać niemal ten sam produkt jeszcze raz, ale w wyższej cenie

Pamiętajcie, że wszystkie odcinki podcastu znajdziecie w osobnej kategorii na blogu. Jeżeli macie też propozycje tematów do kolejnych odcinków, możecie napisać o tym w komentarzach poniżej lub na podcastowym Twitterze.

1 KOMENTARZ

  1. Cytat z strony Play: ” 5G READY to zaawansowana sieć LTE gotowa na technologię 5G, która pojawi się w przyszłości.”

    OK. Spróbujmy od początku zrozumieć, czym jest to 5G READY, to określenie nie mówi nam wprost, że coś jest siecią 5G, tylko jest siecią gotową na 5G (przynajmniej ja to tak odbieram). W skrócie, obecnie Play ma najnowocześniejszą infrastrukturę sieciową, która, po aktualizacji oprogramowania, będzie mogła nadawać sieć 5G (tak twierdzi ich rzecznik), więc Play jak i jego sieć jest gotowa na 5G czyli jest 5G READY. Dodatkowo, sieć Play ma kilka usprawnień jak: MIMO 4×4, agregacja min. 3 pasm częstotliwości, modulacja 256QAM, synchronizacja fazy, Cloud Air, nie wszystkie telefony wspierają wszystkie, te technologie, stąd też wzięła się lista urządzeń wspierających w pełni 5G READY.

    Gdyby PLAY reklamował się np „Jesteśmy siecią 5G” nic bym nie mówił to było by złe i tyle, ale stwierdzenie „Jesteśmy 5G READY” dla mnie oznacza „Jesteśmy gotowi na 5G”, co w żadnym momencie nie mówi, że Play ma sieć 5G, a jedynie jest na nią gotowy. Wszystko tutaj zależy od interpretacji i tego z jakim nastawieniem to robimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj