Premiera Xiaomi w Polsce zawsze wywołuje sporo emocji, zarówno tych prima sort, jak i tych niekoniecznie dobrych. Z pewnością mogę jednak napisać, że tych pierwszych jest znacznie więcej, o czym mogliśmy się przekonać chociażby przy polskiej premierze flagowego Xiaomi Mi 9. Teraz przyszedł czas na mniejszą i trochę tańszą wersję – Xiaomi Mi 9 SE jest już oficjalnie w Polsce!

Trzeba przyznać, że to bardzo ważne wydarzenie w naszym kraju. Niektórzy pomyślą, że to kolejna premiera jakiegoś smartfona i tyle, ale to Xiaomi Mi 9 SE, o którego od kilku tygodni wypytywało większość użytkowników. Można to było zaobserwować między innymi pod pierwszymi wrażeniami z Mi 9 SE, które napisał Jakub.

1499 złotych i 1599 złotych – tyle przyjdzie nam zapłacić za Xiaomi Mi 9 SE w Polsce.

Różnica w cenie jest raczej oczywista – będą dostępne dwie wersje z mniejszą bądź większą przestrzenią na dane. Za 1499 złotych dostajemy wariant z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, a dorzucając jeszcze stówkę, tej drugiej będzie dwa razy więcej. Myślę, że to na tyle mała różnica w cenie, że większość zainteresowanych i tak wybierze 128-gigabajtową wersję. Ja bym tak zrobił.

Xiaomi Mi 9 SE vs Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9 SE vs Xiaomi Mi 9 / fot. Mi

Lada moment ruszy przedsprzedaż Xiaomi Mi 9 SE w oficjalnym sklepie Xiaomi, a z tego co wiadomo, normalna sprzedaż rozpocznie się z końcem kwietnia (chyba, że zapotrzebowanie będzie na tyle duże, że znowu magazyny będą świecić pustkami). Szkoda tylko, że nie dostajemy nic w ramach przedsprzedaży, bo myślę, że nawet drobiazg z pewnością jeszcze bardziej zachęciłby do zakupu.

Jak Mi 9 SE wypada na tle Mi 9?

Zostawiając przynajmniej 300 złotych w kieszeni, czyli wybierając Xiaomi Mi 9 w wersji 6/128 GB, a nie bogatszą wersję Mi 9 SE, mamy smartfon z trochę gorszym aparatem, minimalnie mniejszą baterią i słabszym procesorem, ale przede wszystkim mamy smartfon trochę mniejszy, poręczniejszy i lżejszy. Jeżeli więc priorytetem dla kogoś jest bardziej kompaktowy rozmiar, wybór raczej jest oczywisty.

Xiaomi Mi 9 SE - kolory
Xiaomi Mi 9 SE – kolory

Na koniec, odpowiadając na pytanie, Mi 9 SE łatwo mieć nie będzie, bo jest aktualnie wybór smartfonów jest ogromny, ale też można napisać, że na pewno nie będzie miał trudno, by być w czołówce najpopularniejszych smartfonów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj