Huawei Share OneHop to funkcja, która poniekąd pozwala nam na szybką i bezprzewodową łączność smartfonu z laptopem w celu np. wymiany plików. Akurat tak się złożyło, że jakiś czas temu mogłem się dłużej pobawić najnowszym MateBookiem 13 (recenzja w przygotowaniu), który był tym pierwszym laptopem, w którym dodano taką funkcję. Teraz dowiadujemy się, że chińska firma wprowadzi Huawei Share do pozostałych swoich komputerów. Jak?

Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym jest Huawei Share OneHop to pokrótce mogę to wytłumaczyć. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że funkcja jest dostępna tylko na wybranych smartfonach Huawei (min. EMUI 9.0 i NFC) i laptopach Huawei. Oznacza to, że mając MateBooka, koło którego leży np. smartfon Samsunga czy LG to zbyt wiele nie podziałamy.

Huawei Share
Huawei Share / fot. Huawei

W każdym razie, funkcja pozwala na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć, filmów, dokumentów czy po prostu plików z jednego urządzenia na drugie. Wystarczy przyłożyć smartfon do tagu NFC na laptopie (takiego jak widać na zdjęciu powyżej) i przesłać wybrany plik. Można też nagrywać to co wyświetla się na ekranie laptopa czy nawet rozpoznawać i kopiować „w locie” sam tekst. Do zarządzania wykorzystujemy aplikację PC Manager na laptopie.

W każdym razie, jeśli mamy któryś ze wcześniejszych MateBooków to wkrótce będziemy mogli też korzystać z tej samej opcji. Huawei już to potwierdził, a „aktualizacja” ruszyła już w Chinach. Słowo aktualizacja specjalnie wziąłem w cudzysłowie, bo trzeba będzie wziąć laptopa pod pachę i udać się do najbliższego centrum serwisowego Huawei, by dostać naklejkę NFC, taką samą jak ma MateBook 13.

Ze wszystkimi możliwościami można zapoznać się na oficjalnej stronie Huawei Share.

Na wspomnianej stronie są też krótkie materiały wideo, więc łatwiej będzie załapać o co chodzi i jak ta funkcja działa. Huawei Share OneHop będzie działać na takich laptopach jak MateBook X, MateBook X Pro i odświeżonej wersji MateBooka D z 2018 roku.

5 KOMENTARZE

      • Mam D14, tego z zeszłego roku (czy tam z 2018), a artykuł mówi, że te starsze też będą to obsługiwać, potrzebna tylko naklejka. No chyba, że padło u mnie czytanie ze zrozumieniem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj