Pierwsze słuchawki Microsoftu z linii Surface miały swoją premierę w październiku 2018 roku. Jak łatwo policzyć, od tamtego momentu minęło ponad pół roku, a Surface Headphones jak nie było w Polsce, tak ich nie ma. Są komputery, są myszki i klawiatury, są inne akcesoria, a słuchawek brak. Dlatego też trzeba posiłkować się ofertami z innymi sklepów, na ten przykład niemieckiego Amazona. Tam słuchawki są i w dodatku nieco przecenione.

Zacznę trochę tak „od pupy strony”, pytaniem – Czy warto jest w ogóle kupić? I równie zaskakująco odpowiem – nie wiem. Ciężko jest mi na to pytanie odpowiedzieć, bo jeszcze ich nie miałem w rękach, nie testowałem, a tylko czytałem i przeglądałem, co napisali o nich inni, więksi i ważniejsi ode mnie. Zdania są podzielone, jak zwykle. Z jednej strony są cholernie komfortowe ze względu na konstrukcję nauszników i bardzo dobrze wytłumiają, ale z drugiej, nie obsługują aptX, co w tej cenie jest nie do przyjęcia.

Microsoft Surface Headphones
Microsoft Surface Headphones / fot. Microsoft

No właśnie, ale w jakiej cenie? Na oficjalnej, niemieckiej stronie Microsoftu, słuchawki Surface zostały wycenione na 379,99 euro. Podobnie wygląda sugerowana cena detaliczna na niemieckim Amazonie. Można zatem przyjąć, że jest to oficjalna cena, wyjściowa. Aktualnie jest przekreślona i Surface Headphones można mieć za dokładnie 287,52 euro (po wyrównaniu VAT), czyli około 1238 złotych. Wysyłka jest darmowa.

Surface Headphones na Amazonie
Surface Headphones na Amazonie / fot. Amazon.de

Wychodzi zatem trochę taniej, ale w tej cenie słuchawki mają sporą konkurencję. Są Bose QuietComfort 35 II, są Sony WH-1000XM3, które ostatnio można było wyrwać w podobnej cenie czy testowane przeze mnie Sennheisery PXC-550, najtańsze z tej stawki, co wcale nie oznacza, że najgorsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj