Jeszcze do niedawana właściciele iPhonów mogli śmiać się z osób korzystających na co dzień z Androida. Wszystko przez aktualizacje, które często pomijały nawet stosunkowo nowe modele smartfonów. Podśmiechujkom nie było końca, jednakże moim zdaniem sytuacja powoli zaczyna się zmieniać, głównie za sprawą Google i chińskich producentów, takich jak Xiaomi czy OnePlus. Szczególnie tą ostatnią firmę można stawiać za wzór do naśladowania, ponieważ nawet stare smartfony nie są pozostawiane na pastwę losu. Zostaje to potwierdzone już kolejny raz, więc już nie ma miejsca na żadne wątpliwości.

Jakiś czas temu pisałem, że Android Pie trafi na modele 5 oraz 5T. Jak pisałem, tak się stało, bowiem OnePlus nie rzucił słów na wiatr.  Firma ta nie boi się tego, że użytkownicy nie będą chcieć zmienić modelu na nowszy, nie spowalnia sztucznie smartfonów – robi wszystko, by użytkownicy mieli ten sam feeling z użytkowania jak przy pierwszym uruchomieniu, nawet po kilkunastu miesiącach użytkowania. Daje to więcej zysków niż start, ponieważ zaufanie do marki regularnie wzrasta.

OnePlus wie jak robić dobrze swoim użytkownikom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydaje się, że użytkownicy po raz kolejny będą mieć powody do zadowolenia. Chińska marka ogłosiła, że najnowsze bajery z OxygenOS z OnePlusa 7 Pro trafią na pozostałe modele, które swoje premiery miały dawno temu. Mowa o wszystkich modelach począwszy od OnePlusa 5, czyli tych, wydanych po drugim kwartale 2017 roku.

O czym mowa?

  • Fnatic Mode – tryb przeznaczony dla mobilnych gamerów. Urządzenie w trybie Fnatic będzie optymalizować procesy w taki sposób, by wydajność w grach była jak najwyższa.
  • Zen Mode – nieco udoskonalona wersja trybu „Nie przeszkadzać”.
  • Możliwość nagrywania ekranu wraz z dźwiękiem.
  • Szybkie odpowiedzi w trybie poziomym.
  • DC-Dimming – nowa metoda na zarządzanie jasnością ekranu.
  • RAM Boost – ulepszona optymalizacja wykorzystania pamięci RAM. Może być to przydatne, szczególnie w starszych modelach.
OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro / fot. OnePlus

Kiedy nadejdą aktualizacje? Tego nie wie nikt, lecz na bazie doświadczeń można przypuszczać, że nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Być może już następna aktualizacja OxygenOS przyniesie właścicielom OnePlusów miłe zmiany. Właściciele modeli 3 i 3T będą musieli obejść się smakiem, ale jestem przekonany, że użytkownicy XDA także w tym temacie wykażą się kreatywnością.

1 KOMENTARZ

  1. Co tu dużo mówić, wszystko można powiedzieć o OnePlus, ale na pewno nie można im odmówić dobrego wsparcia ze strony producenta. Może nie są to najbardziej kompletne flagowce na rynku, ale w swojej niszy dopracowane i zapewniają to co najważniejsze, szybkość i płynność działania, dobry czas na baterii, przyzwoite aparaty i przede wszystkim nie psują się oraz nie mają takich wpadek jak giganci na rynku. Zainteresowanym zakupem polecam skorzystać ze zniżki na stronie producenta http://bziu.pl/xs8H można zaoszczędzić kilkaset złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj