No i sie chyba udało. Baldur’s Gate, Icewind Dale, Planescape Torment, Neverwinter Nights, ahh, aż się łezka w oku zakręciła. Co by człowiek dał, żeby zagrać znowu?

Okazuje się, że nie tylko można będzie pograć znowu, to jeszcze za całkiem niedługo i na konsolach. Według doniesień, od września tego roku, aż do grudnia, do samego sezonu mikołajkowo-prezentowego mają pojawić się dokładnie te tytuły. Dzięki uprzejmości dystrybutora, Skybound Games i dewelopera, firmy Beamdog, będziemy mogli cieszyć się erpegową klasyką. Premiery konkretnych tytułów to 24 września dla Stanów Zjednoczonych i 27 września dla reszty świata, a potem 3 grudnia i 6 grudnia.

Pierwsze daty to premiery następujących tytułów:

Baldur’s Gate Encanced Edition Pack, czyli pierwsza część Baldur’s Gate w edycji rozszerzonej, zawierającej Opowieści z Wybrzeża Mieczy, w zestawie z Baldur’s Gate II wraz z dodatkami Cienie Amn i Tron Bhaala. Do tego dorzucone jest Oblężenie Dragonspear, opracowany przez Beamdog swoisty pomost fabularny między dwiema częściami.

Planescape Torment Enchanced Edition, dopieszczona wersja dosłownie nieśmiertelnego hitu z 1999 roku w zestawie z Icewind Dale, wzbogaconym o Serce Zimy i dodatek do dodatku Trials of the Luremaster.

W grudniu natomiast nastąpi premiera Neverwinter Nights, oferującego 10 samodzielnych przygód, okraszonych dobrem w postaci rozgrywki multiplayer.

Gry D&D Classics na konsole
Gry D&D Classics na konsole / fot. Skybound Games

Nikogo, komu bliźniacze sejmitary kojarzą się jednoznacznie, a każdy czarny kot nazywa się Guenhvywar do zakupu namawiać nie muszę, a trzeba będzie na każdy z pakietów wysupłać okrągłe 50 dolarów bez jednego centa. Osobiście zastanawia mnie mocno, w jaki sposób zostało przerobione sterowanie, by gra dawała tyle samo radochy, co kiedyś. O ile w przypadku Switcha się nie martwię, bo ekran dotykowy może spokojnie zastąpić mysz, to o wersje PS4 i Xbox One się martwię mocno. No nic, pożyjemy, to zobaczymy.

Ze złych wieści – nie jest do końca wiadome, jaką długość życia mają miniaturowe Wielkie Kosmiczne Chomiki, ale podejrzewam, że po tylu latach Boo niestety nie będzie mógł walić po oczach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj