Coś czuję w dużym palcu przy lewej nodze, że takiej promocji na Microsoft Surface Laptop jeszcze nie było. Owszem, zdarzały się obniżki, ale nie takie sięgające połowy wartości sprzętu. Trzeba przyznać, że tym razem Microsoft zaszalał, bo cena pierwszej generacji ich laptopa została obniżona aż o 3600 złotych.

Mimo tego, że Surface Laptop miał swoją premierę przeszło dwa lata temu, a na rynku jest już jego następca, to nadal jest to bardzo interesujący sprzęt. Można też stwierdzić, że jedyny w swoim rodzaju. Widziałem go kilka razy i choć dłużej go nie testowałem, to mogę napisać, że jest perfekcyjnie wykonany, jest lekki, ma świetny ekran i jedną z wygodniejszych klawiatur, a do tego można go otworzyć podnosząc ekran jedną ręką. Wiem, że zaraz zlecą się malkontenci i wspomną o braku możliwości dobrania się do bebechów, ale nie trzymając żadnej ze stron napiszę tylko, że „ten model tak ma”.

Microsoft Surface Laptop
Microsoft Surface Laptop / fot. Microsoft

Już jakiś czas temu była spora obniżka, gdzie tytułową wersję Surface Laptopa można było kupić za 4739 złotych. Teraz ta sama wersja jest jeszcze o kilkaset złotych tańsza, gdzie możemy zaoszczędzić prawie połowę kwoty jaką trzeba było wydać zaraz po premierze tego sprzętu.

Wersja z procesorem Intel Core i7-7660U, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB została przeceniona na 3999 złotych.

Przyznam, jednak że jeszcze wczoraj było 3799 złotych. Widocznie ktoś tam na górze machnął się z cyferkami albo pomyślał, że aż taka sroga obniżka nie wchodzi w grę.

Promocja na Microsoft Surface Laptop / fot. Microsoft

W każdym razie, różnica jest spora i zakup tego modelu w końcu opłaca się jak nigdy. Intel Core i7 7. generacji to nadal wydajny układ, a chyba największą jego zaletą jest to (porównując do 6. generacji jaką mam obecnie w Surface Pro 4), że komputer znacznie dłużej trzyma na baterii.

Gdyby kogoś interesowały wersje z większą pamięcią to te również zostały przecenione. Chcąc mieć w laptopie 16 GB RAM i półterabajtowy SSD trzeba wyłożyć 5499 złotych (zamiast 10299 złotych), a wersja z 1 TB dyskiem to już 6799 złotych (a nie 12999 złotych). Ewidentnie ten najtańszy wariant wypada najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj