Widać, że Microsoft próbuje się pozbyć starszych modeli swoich laptopów i oczyścić magazyny. Wiem, że brzmi to trochę niegrzecznie, ale to normalna sytuacja, gdy na rynku od dłuższego czasu jest już nowa generacja, a na horyzoncie wypatruje się kolejnej. Z drugiej strony, taka sytuacja sprawia też, że możemy kupić coś znacznie taniej niż miało to miejsce po premierze. Tak jak w przypadku Microsoft Surface Laptop, który w niemal najbogatszej wersji jest o ponad tysiąc euro tańszy.

W połowie czerwca pisałem o podobnej promocji z polskiego sklepu Microsoftu. Wtedy też za 3999 złotych można było nabyć Surface Laptop w szarym kolorze, z procesorem Intel Core i7, 8 GB RAM i dyskiem 256 GB. Patrzyłem przed chwilą i już go nie ma, więc widać, że promocja była dobra. Teraz wyprzedaż dotyczy jeszcze lepiej wyposażonego modelu, który jest w niemieckim Microsoft Store.

Microsoft Surface Laptop w niemieckim Microsoft Store
Microsoft Surface Laptop w niemieckim Microsoft Store / fot. Microsoft

Chodzi o 1. generację Microsoft Surface Laptop w kolorze bordowym – Bordeaux Rot. Gdyby miał dysk SSD o pojemności 1 TB byłaby to najbogatsza wersja tego sprzętu, ale patrząc na specyfikację, mamy „schodek niżej”. W środku jest procesor Intel Core i7-7660U, 16 GB RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej.

Regularna cena wynosiła 2349 euro, co oczywiście było absurdalnie wysoką kwotą. Teraz cena obniżyła się do 1295 euro, co w szybkim przeliczeniu wynosi niecałe 5500 złotych.

Z tego co zauważyłem, jest jeszcze złota wersja z Core i7, 8 GB RAM i dyskiem 256 GB za 965 euro, czyli podobnie jak to było przy wspomnianej wcześniej promocji w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj