W ostatnim czasie coraz więcej aplikacji otrzymuje aktualizacje wprowadzające tzw. dark mode, nazywany po polsku trybem ciemnym. Uważam to za krok w dobrą stronę, ponieważ znacznie ułatwia to korzystanie ze smartfona w godzinach wieczornych, kiedy to nasze oczy są szczególnie podatne na przemęczenie. Tryb ten całkiem niedawno zawitał do smartfonów marki Xiaomi i wprowadzono go też w najnowszym iOS. Nic więc dziwnego, że tym samym tropem poszli deweloperzy niektórych aplikacji. Wprowadzenie go w Messengerze było długo wyczekiwanym momentem, który jeszcze bardziej spopularyzował ciemne odcienie w aplikacjach mobilnych. Wiele wskazuje na to, że także w Google Chrome czeka nas ta przydatna zmiana.

Nie dotyczy ona jednak samego interfejsu aplikacji, a przeglądanych za jej pomocą stron internetowych. Po dziś dzień, wiele z nich nie posiada trybu nocnego, co dla niektórych może być dość uciążliwe. Wydaje się jednak, że programiści mobilnej aplikacji Chrome znaleźli pewne remedium na opieszałość projektantów stron WWW. Na pohybel leniwym frontendowcom!

W najnowszym Chrome Canary deweloperzy zaimplementowali opcję, dzięki której można wymusić tak zwany dark mode na stronach internetowych. Funkcja ta dostępna jest w przeglądarce, którą można określić mianem wersji alfa, a na dodatek ukryta, więc trzeba być wyrozumiałym wobec wielu niedoskonałości. Mimo wszystko uważam, że warto chociaż ją przetestować.

Jak uruchomić dark mode w Chrome?

  1. W pasku przeglądarki Chrome wpisujemy: chrome://flags
  2. W pasku wyszukiwania wpisujemy: force dark
  3. Klikając na menu wyboru zaznaczamy: Enabled with selective inversion of non-image elements. Można spróbować także innych wariantów, ale ponoć właśnie ten działa najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj