Na pewno kojarzycie takie urządzenie jak Air Purifier 2S, bo to jeden z popularniejszych oczyszczaczy powietrza. Raz, że jest od Xiaomi, a dwa, można było go wiele razy zgarnąć w jakiejś cebulowej promocji. Sam nad nim mocno rozmyślałem i w sumie nadal myślę, żeby wyposażyć się w niego przed zimą. Ale może będzie to już nowa, lekko udoskonalona wersja – Xiaomi Air Purifier 3.

Z nowym oczyszczaczem powietrza od Xiaomi jest trochę tak jak z ich odświeżonym laptopem dla graczy. Mi Gaming Laptop na 2019 rok w zasadzie z zewnątrz niczym nie różni się względem ubiegłorocznego poprzednika. Podobnie jest z Air Purifier 3 – jest niemal identyczny co Air Purifier 2S. Ta sama elegancka obudowa czy ten sam okrągły element z prawie tym samym wyświetlaczem. Prawie, bo właśnie z wyświetlaczem jest związana jedna z nowych funkcji.

Xiaomi Mi Air Purifier 3
Xiaomi Mi Air Purifier 3 / fot. Mi

W najnowszym modelu wyświetlacz jest dotykowy, więc nie musimy już każdorazowo sięgać po telefon z aplikacją, by zmienić tryb pracy oczyszczacza. Teraz wystarczy dotknąć ekranu i gotowe.

Mi Air Purifier 3 jest o około 29% wydajniejszy w porównaniu z modelem 2S.

Wspomniana wydajność tyczy się możliwości oczyszczania powietrza. Nowy model w ciągu godziny może oczyścić aż 400 m3 powietrza i od teraz możemy go postawić nawet w pomieszczeniu o wielkości 48 m2. To spora zmiana, bo Air Purifier 2S był dedykowany do 37-metrowych pomieszczeń i miał wydajność na poziomie 310 m3/h.

Xiaomi Mi Air Purifier 3
Xiaomi Mi Air Purifier 3 / fot. Mi

 

Mówi się, że dobrych rzeczy się nie zmienia i pewnie Xiaomi wyszło z tego samego założenia – wprowadziło niewielki lifting swojego produktu nie zmieniając wcześniej stworzonej formy. Nowy oczyszczacz ma takie same wymiary co poprzednik, ale znacznie większe możliwości. Dlatego też jeżeli policzą sobie więcej za ten oczyszczacz niż za wersję 2S to się zdenerwuję i… będę musiał czekać na obniżki. Póki co jest mowa o 899 juanach, ale ostateczną cenę poznamy jak oczyszczacz pojawi się w takich sklepach jak GearBest czy Banggood.

3 KOMENTARZE

  1. W 2s też nie potrzeba smartfona do obsługi przełączania funkcji oraz włączania, wyłączania i gaszenia wyświetlacza. Mi jedynie brakuje prostej funkcji zegarka.

  2. mam ten nowy oczyszczacz i jest troszkę inaczej. W tym nowym modelu 3 w porównaniu z 2 cała góra jest wylotem wentylatora, prostokątna, zmieniono wentylator dla mnie całkowicie i na najwyższym biegu potężnie wieje do góry i szumi. Szkoda wysilać się na wiele testów, ale jest w stanie właśnie na najwyższym biegu oczyścić 1 pokój w około 8 minut, 10 minut. Najlepiej zimą postawić nie daleko, nie blisko od grzejnika. Przykładowe tylko oczyszczenie- na wyświetlaczu spadło w ciągu 8 minut z 8 do 1. Filtruje formaldehydy, ma filtr węglowy i HEPA dla drobnych cząstek pyłu, i laserowy pomiar zanieczyszczeń. Najbardziej podoba mi się program nocny- w nim, i w automatycznym nie widać, że pracuje(a miele). Po godzinie, godzinach, nocy, przechodzi kaszel i złe samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj