Akurat jestem na etapie remontowania własnych czterech kątów i powoli rozglądam się za wyposażeniem. Oświetlenie będzie od Yeelight (tutaj możecie przeczytać recenzję lampy Yeelight Ceiling Lamp), termostaty zapewne od Tado i trochę smart home od Xiaomi. Ostatnio wpadłem na coś takiego jak bezprzewodowy dzwonek do drzwi z wbudowaną kamerą i kilkoma przydatnymi funkcjami. Nazywa się 360 D819.

Tak, wiem, nazwa jest cholernie dziwna, ale tylko dlatego, że po prostu marka nazywa się „360”, a dalej mamy nazwę/model urządzenia. W ogóle, 360 ma w swoim dorobku całkiem sensowne samobieżne odkurzacze, szczoteczki elektryczne czy różnego rodzaju kamery do monitoringu, więc jest duża szansa, że tytułowego modelu nie spartolili i rzeczywiście potrafi to co napisali.

360 D819
360 D819 / fot. GearBest

A co potrafi? Okazuje się, że całkiem sporo.

To taki mocno doposażony technologicznie dzwonek do drzwi, który oprócz zwykłego dźwięku dzwonka może też nam pokazać kto aktualnie dobija się do drzwi. Dzwonek ma wbudowaną kamerkę, która ponoć nagrywa w Full HD, „widzi” do 162 stopni i może przekazać podgląd na ekran smartfona. Można też wrzucić do niego kartę microSD na zapis materiału albo skorzystać z chmury.

Ma dwukierunkową komunikację audio, więc możemy odezwać się np. do kuriera, który ma dla nas paczkę, a nas akurat nie ma w domu. Co więcej, D819 działa bezprzewodowo (ma wbudowaną baterię 5000 mAh), więc nie musimy kuć ściany i ciągnąć kabla, by go przymocować – z tego co się orientuję możemy go przykleić albo przewiercić tam gdzie chcemy.

Zerknijcie sami jak to działa:

360 D819 ma ponadto wbudowany czujnik ruchu, tryb pracy w ciemności i to co z jednej strony jest fajne, ale z drugiej nieco przerażające – rozpoznawanie twarzy. Kamera analizuje osoby, które przynajmniej kilka razy pojawiły się przed naszymi drzwiami, a my później możemy określić, która z tych osób jest „bezpieczna”, a którą niekoniecznie chcemy gościć. Wydaje się, że to dobry sposób na pozbycie się natrętnych domokrążców.

360 D819, czyli dzwonek z kamerą możemy kupić tutaj.

I teraz tak, dzwonek 360 D819 jest dostępny w sklepie GearBest i w chwili pisania tego wpisu kosztował 89,99 dolarów. Nie jest to kwota niska, ale też nie jakaś szczególnie zaporowa jeśli weźmiemy pod uwagę dzwonek z takimi możliwościami. Z wysyłką do Polski powinniśmy się zmieścić w kwocie… 360 złotych.

1 KOMENTARZ

  1. Warto też wspomnieć, że wedle producenta bateria ma wytrzymać do 6 miesięcy, więc to niezły wynik jak na funkcjonalności, które nam ten dzwonek dostarcza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj