Jesień to intensywny okres dla fanów mobilnej technologii. W tym okresie swoje premiery mają nowe wersje systemów operacyjnych takich jak iOS czy Android. Oczywiście, są one prezentowane wcześniej, ale do użytkowników trafiają właśnie wtedy. Do tego dochodzą nowe wersje nakładek, wśród których chyba najbardziej wyczekiwaną jest kolejna wersja MIUI. Być może stwierdzenie to jest kontrowersyjne, jednakże biorąc pod uwagę popularność chińskich smartfonów nad Wisłą, nie ma się co temu dziwić. Także i tym razem wprowadzonych zostanie kilka zmian, które mogą zostać okrzyknięte innowacyjnymi.

Tak zapowiada się dynamiczny tłumacz rozmów w MIUI 11. Przecieki dotyczące tejże funkcji trafiły do sieci i wygląda ona co najmniej ciekawie. Niestety, na obecną chwilę nie wiemy jakie języki będzie ona wspierać, mam jednak nadzieję, że prędzej czy później także polscy użytkownicy będą mogli się z niej cieszyć. Okej, ale o co chodzi?

Nie każdy jest mistrzem nauki języków obcych. Wciąż są osoby, które nie posługują się językiem angielskim, a na świecie jest także wiele innych języków. W takim przypadku komunikacja jest utrudniona, kiedy chcemy przeprowadzić jakąś rozmowę w języku obcym z osobą nie potrafiącą wypowiedzieć bądź zrozumieć danych słów. W tym miejscu pomóc chce Xiaomi, dostarczając do oprogramowania nową, bardzo przydatną funkcję.

 

Dzięki tej funkcji będzie możliwe prowadzenie konwersacji w dwóch językach, wykorzystując przy tym opcję dynamicznego tłumaczenia rozmowy. Podczas niej, na ekranie rozmowy będą wyświetlać się przetłumaczone zdania na język zrozumiały dla użytkownika. Czy będzie działać to sprawnie, tego nie wie nikt, ale z biegiem czasu może to być niezwykle przydatna funkcja, która ułatwi życie wielu osobom.

Na start obstawiałbym wsparcie dla różnych wariantów języka chińskiego oraz angielskiego, a z czasem powinny być dodawane kolejne spośród najbardziej popularnych na świecie. Pozostaje tylko czekać, by przekonać się czy Xiaomi zaskoczy nas czymś więcej, aniżeli tylko dwoma językami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj