Kojarzycie Chipolo? Jeżeli ktoś mówi o lokalizatorach bluetooth do różnych rzeczy to od razu do głowy wpada mi właśnie ta firma. Tak się złożyło, że byli na IFA 2019 i przywieźli prototyp Chipolo GO, który ma też GPS. Jeśli jednak szukamy czegoś prostego ie niedrogiego to być może już wkrótce będzie można kupić lokalizator bluetooth Xiaomi.

Lokalizator bluetooth Xiaomi

Wszystko za sprawą takiego małego ustrojstwa jakie widzicie na zdjęciach, które pojawiło się jakiś czas temu na platformie crowdfundingowej Xiaomi. A skoro tam się pojawiło to jest już niemal pewne, że już niebawem trafi też do sprzedaży. Chińczycy życzą sobie za to 99 juanów, czyli jakieś 15 dolców i jeżeli dobrze przeczytałem w tej cenie dostajemy od razu trzy sztuki.

Lokalizator bluetooth Xiaomi
Lokalizator bluetooth Xiaomi / fot. Sohu

Lokalizator możemy przypiąć do kluczy od domu czy samochodu, ale też innych rzeczy codziennego użytku jak np. portfel, torebka, komputer czy chociażby dysk przenośny. Nie trafiłem na specyfikację, ale sądząc po grafikach, lokalizator może mieć bok o długości nie większej jak 3 centymetry.

Jak to działa?

Lokalizator łączy się ze smartfonem przez bluetooth i działa „w dwóch kierunkach”. Jeżeli zawieruszymy gdzieś jakiś przedmiot z podpiętym lokalizatorem i oddalimy się z telefonem od tej rzeczy to zostaniemy o tym powiadomieni. W aplikacji będziemy też mogli podejrzeć ostatnią znaną lokalizację przedmiotu. Podobnie będzie w sytuacji, gdy zostawimy gdzieś smartfon – wystarczy nacisnąć przycisk na lokalizatorze i telefon się odezwie, nawet jeżeli będzie wyciszony. Oczywiście wszystko w zasięgu bluetooth i najgorzej będzie jeżeli zgubimy gdzieś obydwie rzeczy, czyli tą z podpiętym lokalizatorem i sam smartfon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj