Wczoraj pisałem o nietypowym smartwatchu Kospet Prime, który miał swoją globalną sprzedażową premierę, a teraz chciałbym wspomnieć o Huawei Watch GT 2, następce modelu Watch GT, który sprzedał się w ilości 3 milionów egzemplarzy. To tak, jakby ktoś jeszcze myślał, że smartwatche się kończą. Najnowszy zegarek od Huawei trafił właśnie do przedsprzedaży w Polsce, a z nim gratisowe słuchawki.

Sam korzystam z Huawei Watch 2 Classic i uważam, że to ostatni tak dobry smartwatch od Chińczyków. Nie twierdzę, że Watch GT czy jego tytułowy następca to złe zegarki – w końcu wyniki sprzedaży potwierdzają, że tak nie jest – ale według mnie, brak systemu Wear OS mocno go ogranicza. Bo bez tego o płatnościach zbliżeniowych z Google Pay czy androidowych aplikacjach przygotowanych pod smartwatche możemy tylko pomarzyć.

Huawei Watch GT 2
Huawei Watch GT 2 / fot. Huawei

Z drugiej strony, Huawei’owi udało się wydłużyć czas pracy na baterii, co w przypadku „naręcznych” urządzeń jest istotne. Recenzje mówią, że 10 dni z daleka od ładowarki to standard. Do plusów trzeba też zaliczyć bardzo wyraźny i czytelny wyświetlacz AMOLED, wodoodporność czy dwa warianty: z kopertą o średnicy 42 i 46 mm.

Huawei Watch GT 2 trafił dzisiaj do przedsprzedaży w Polsce i nie obyło się bez niespodzianki, dla tych, którzy chcą go kupić jako pierwsi. Wszyscy, którzy w trakcie akcji promocyjnej zamówią tego smartwatcha, to dostaną bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeLace, które aktualnie kosztują jakieś 300 złotych. Warunek w zasadzie jest jeden – trzeba dokonać zakupu w dniach 14-27 października.

Huawei Watch GT 2 / fot. Huawei
Huawei Watch GT 2

Cena smartwatcha zostałą ustalona na poziomie 899 złotych i dotyczy „męskiej” wariantu z 46-milimetrową kopertą, niezależnie od tego czy w wersji klasycznej (ta ze skórzanym, brązowym paskiem) czy sportowej.

Jeżeli jednak ktoś chciałby kupić Watcha z mniejszą kopertą, to musi wstrzymać się do drugiej połowy listopada. Wtedy ta wersja ma trafić do sprzedaży, ale jak na razie szczegóły nie są znane. Nie wiadomo ile będzie kosztować i czy też będą dorzucane słuchawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj