Dyski SSD wykorzystujące protokół NVMe nie są już żadnym nieosiągalnym i drogim podzespołem, a coraz częściej wybieranym przy budowie stacjonarki czy po prostu przy wymianie dysku na lepszy. Sam nawet ostatnio zastanawiałem się nad zamianą mojego wysłużonego 2,5-calowego SSD na coś szybszego, nowszego i wykorzystującego nowsze standardy. Tak też trafiłem na dobrą cenę dysków Samsung SSD 970 EVO Plus, które można kupić trochę taniej niż w polskich sklepach.

Samsung SSD 970 EVO Plus to jeden z lepszych i wydajniejszych dysków SSD, który w sprzedaży można znaleźć w czterech wariantach pojemnościowych – 250 GB, 500 GB, 1 TB i 2 TB. Jest oparty na pamięciach V-NAND TLC, obsługuje protokół NMVe i można go wsadzić do złącza M.2 (typu M). Mimo tego, że ceny dysków SSD ostatnio dosyć mocno poleciały w dół to i tak, patrząc na regularne ceny – przykładowo te z oficjalnego sklepu Samsunga – za podstawową wersję z 250 GB i tak trzeba było zapłacić prawie 400 złotych. Było, bo akurat ten wariant można zgarnąć z dwójką z przodu, za niecałe 300 złotych.

Seria dysków Samsung SSD 970 Evo Plus
Seria dysków Samsung SSD 970 Evo Plus / fot. Samsung

No dobra, to czas na szczegóły. Oferta pochodzi ze sklepu GearBest, gdzie można znaleźć trzy ze wspomnianych czterech wersji (nie ma tej z 2 TB). Z tych trzech dwie są w naprawdę przyzwoitych cenach. I tak, 250 GB można mieć z wysyłką za około 297 złotych, więc o jakieś 72 złote taniej niż w Polsce. Dwukrotnie większy nośnik, czyli z 500 GB kupimy za około 453 złote. Tutaj z kolei zaoszczędzimy około 86 złotych.

Dysk Samsung SSD 970 Evo Plus znajdziecie tutaj.

Jak to się ma do cen w polskich sklepach? Wszystko zależy od tego gdzie kupimy i czy będziemy się kierować tylko najniższą cenę czy jeszcze rozsądkiem. Jeśli to drugie też jest, to dysk o pojemności 250 GB kupimy za 369 złotych np. w x-komie, a 379 złotych w sklepie Samsunga. Wariant 500 GB to z kolei koszt odpowiednio 539 złotych i 549 złotych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj