Surface Duo to jedno z tych urządzeń, które wzbudza sporo kontrowersji, od razu jak tylko pojawiły się pierwsze informacje. Nie było ich zbyt wiele, ale to w zupełności wystarczyło. Jest sporo pytań i jeszcze sporo czasu na odpowiedzi, bo premiera jest zaplanowana dopiero na czerwiec 2020 roku. Z najnowszych doniesień wynika, że Microsoft chce Duo wyposażyć w najlepszy aparat na rynku. Ja zastanawiam się, jak chcą to zrobić.

Nowe, składane urządzenie od Microsoftu nie zostało przez nich nazwane smartfonem, ale niewątpliwie do tej kategorii można, a nawet trzeba je zaliczyć. W końcu będzie można z niego dzwonić i ogólnie komunikować się ze znajomymi, będzie miał Androida czy funkcje podobne do tych smartfonowych. Smartfonem innym niż wszystkie, bo w zupełnie innej formie niż to co aktualnie mamy na rynku. Owszem, można doszukiwać się tutaj podobieństwa choćby do tabletu Sony Xperia P, który miał swoją premierę jakoś w 2011/2012 roku czy tegorocznego LG G8x z dwoma ekranami, ale prawda jest taka, że „Supermiękki” zrobił to lepiej i w swoim stylu. Dla mnie Surface Duo, nawet opierając się tylko na tym co wiemy do tej pory, ma w sobie dużo tego, z czego znane są pozostałe urządzenia z rodziny Surface.

Pytania, które mamy o Microsoft Surface Duo i nie znamy jeszcze odpowiedzi

No ok, ale co z tym aparatem? Świat obiegła informacja, że Microsoft chce wrzucić do Surface Duo taki aparat, jakim mogą się pochwalić najlepsze flagowe smartfony. Ma to być najwyższa półka, zarówno pod względem zastosowanego modułu jak i samych możliwości foto. Problem tylko w tym, że urządzenie, które widzieliśmy na konferencji czy potem na kilku przebitkach, poza aparatem nad prawym ekranem, ewidentnie przygotowanym do selfiaków, wideo-konferencji czy ogólnej komunikacji, nie ma żadnego innego. Obudowa jest tak prosta jak to możliwe i poza logo Windowsa nic tam nie ma. Może to tylko wskazywać na jedno – widzieliśmy bardzo wczesny projekt kieszonkowego Surface’a, który zgodnie ze spekulacjami, może jeszcze się znacznie zmienić. A aparat gdzieś tam finalnie się pojawi.

Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo / fot. Microsoft

Czy Surface Duo rzeczywiście może mieć topowy aparat?

W sumie może, ale nadal sporo rzeczy mnie zastanawia. Czy ma to być topowy aparat jaki mają obecne flagowe smartfony jak przykładowo Galaxy Note 10 czy Huawei Mate 30 Pro czy topowy aparat jakie będą mieć smartfony w połowie przyszłego roku? Czy rzeczywiście w takim, bądź co bądź, biznesowym urządzeniu-smartfonie, taki aparat jest w ogóle potrzebny? Czy Surface Duo nadal będzie wyglądał tak minimalistycznie jeśli dostanie dobry aparat? Przecież gdzieś to się musi zmieścić, więc raczej bez czegoś wystającego z obudowy to nie przejdzie.

Kiedyś była sobie Lumia 950 XL, która jeszcze długo po swojej premierze była zestawiana z najlepszymi smartfonami pod względem fotograficznym. Był to z pewnością biznesowy sprzęt, z trybem Continuum i właśnie świetnym aparatem, więc kto wie, może Microsoft chce zrobić coś podobnego.

Będzie ciekawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj