Xiaomi postanowiło odświeżyć swoją budżetową mysz komputerową do zastosowań czysto domowo-biurowych. Nazywa się Mi Wireless Mouse 2, jest w dwóch kolorach, ma ma bardzo minimalistyczny wygląd i… wcale nie kosztuje tak mało jak byśmy tego chcieli.

Xiaomi jest chyba jedyną firmą, która robi wszystko w taki sposób, w jaki to robi. Chodzi o to, że wokół nawet najprostszego produktu zrobią taką otoczkę, przygotują takie zdjęcia i dopieszczą wszystko tak dobrze, że aż chce się na to patrzyć. Przykładowo taka bezprzewodowa mysz do komputera. To nic, że wygląda jak kopia myszy Designer od Microsoftu. W końcu to Xiaomi, a skoro Xiaomi to i tak przecież „się sprzeda”.

https://twitter.com/galaktycznypl/status/1194705937057140738

Mi Wireless Mouse 2 to bezpośredni następca myszy z 2017 roku. W tak zwanym międzyczasie Xiaomi pokazało sporo produktów dla graczy, gdzie wśród nich była też gamingowa mysz, ale dawno nie było nic tak prostego. Zgrabna, mocno opływowa budowa, zero dziwnych przetłoczeń i jednolity kolor z kilkoma detalami. Komentarze dotyczące podobieństwa do myszy od Microsoftu wcale nie są tutaj przypadkowe.

Mi Wireless Mouse 2
Mi Wireless Mouse 2 / fot. Mi

Mnie osobiście trochę przeszkadza to, że mysz jest płaska, ale na pewno znajdą się osoby, którym to podpasuje. Mi Wireless Mouse 2 działa bezprzewodowo dzięki odbiornikowi 2,4 GHz i ma sensor 1000 dpi, raczej bez możliwości regulacji. Symetryczna budowa sprawia też, że bez problemu z myszy mogą korzystać osoby prawo- jak i leworęczne. Mysz nie ma wbudowanego akumulatora i w środku znajdziemy jedną baterię (zapewne AA), którą możemy wymieniać.

Mi Wireless Mouse 2
Mi Wireless Mouse 2 / fot. Mi

Gdzie kupić Mi Wireless Mouse 2?

Pierwsza generacja w oficjalnej polskiej dystrybucji kosztuje 59 złotych i nie wyobrażam sobie, by nowszy model kosztował więcej. W Chinach z kolei został wyceniony na 59 juanów, czyli jakieś 8-9 dolarów. Ale jak już kiedyś pisałem, taką ceną nie ma się co sugerować i trzeba poczekać aż mysz trafi do sprzedaży. Zaskakująco… to już się stało.

Mysz znalazłem w sklepie GearBest za około 20 dolarów. Czy to dużo? Trochę, tak bo po szybkiej kalkulacji wychodzi niecałe 80 złotych. A za 80 złotych to jest kilka ciekawych gryzoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj