Patrząc na ceny urządzeń z rodziny Surface można mieć wrażenie, że najlepiej jest kupować je tylko w trakcie promocji. Albo wyprzedaży, gdy na rynku jest już dostępny następca. Tak jak w przypadku dwóch tytułowych urządzeń: Surface Pro 6 i Surface Laptop 2, gdy od jakiegoś czasu są już Surface Pro 7 i Surface Laptop 3. Sam czaję się na jeden z tych najnowszych, ale jeżeli ktoś chciałby kupić poprzednią generację, to teraz jest ku temu dobra okazja.

Piszę tego newsa na Surface Pro 4 i choć wielbię ten sprzęt na lewo i prawo to i tak muszę stwierdzić, że jest to sprzęt, który trochę kosztuje. Szczególnie, gdy spojrzymy na te lepiej wyposażone wersje. Widzę też tutaj trochę podobieństwo do Apple, bo zazwyczaj było tak, że sama różnica w pojemności dysku powodowała zwiększenie ceny urządzenia o nawet czterocyfrową kwotę. Dzięki tej promocji wygląda to już znacznie lepiej.

Microsoft Surface Pro 6

Patrząc na warianty Surface Pro 6, które jeszcze są do kupienia w wyprzedaży, to najlepiej wypada ta najbogatsza wersja. Model w kolorze platynowym z procesorem Intel Core i7-8650U, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB jest do kupienia za 4859 złotych (obniżka z 7249 złotych). W tej sytuacji nie ma sensu zmieniać na wersję z Core i5, bo aktualnie kosztuje 4799 złotych. Wersja Core i5 jest dostępna w dwóch kolorach: czarnym (matowym) i platynowym. Wersja z Core i7 tylko w platynowym.

Microsoft Surface Pro 6
Microsoft Surface Pro 6 / fot. Microsoft

Wszystkie przecenione modele są sprzedawane bez klawiatury Type Cover. Trzeba ją dokupić osobno.

Microsoft Surface Laptop 2

Z tego co widzę na stronie Microsoftu, druga generacja Surface Laptop jest dostępna tylko w kolorze platynowym. I może to dobrze, bo przynajmniej nie zbiera paluchów jak ta w czarnym macie. Tutaj ciężko jest mi stwierdzić, który wariant jest najrozsądniej wybrać, dlatego napiszę, że do wyboru są trzy. Wersja z Core i7, 8 GB RAM i 256 GB jest za 5379 złotych, po obniżce z 7799 złotych. Jeżeli jednak spojrzymy w kierunku słabszego wariantu z procesorem Core i5, to mamy dwie możliwości. Za wersję z 128-gigabajtowym dyskiem trzeba wyłożyć 4249 złotych lub dorzucić do 4799 złotych do dwukrotnie pojemniejszego nośnika SSD.

Microsoft Surface Laptop 2
Microsoft Surface Laptop 2 / fot. Microsoft

W oficjalnym sklepie Microsoftu mamy darmową wysyłkę. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić do kiedy trwa promocja, ale jak to zazwyczaj bywa, pewnie do wyczerpania zapasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj