Jak na pewno wiecie, osoby odpowiedzialne za Galaktycznego prowadzą też swój podcast. Chodzi tutaj o mnie (@nawkrzy) i Adama (@sprzedawcapaczy), czyli dwóch gości, którzy kiedyś postanowili, że będą gadać przed mikrofonem i przy okazji popijać przy tym dobre (nie zawsze) piwo. Tak powstał Dwóch po dwóch Podcast, który teraz doczekał się też wersji wideo.

Podcast prowadzimy już od ponad roku i trochę plujemy sobie w brodę, że nie zebraliśmy tyłków wcześniej, by uruchomić podcast wideo. Ale jak to się mówi – lepiej późno niż później albo wcale. Stało się to dopiero razem z czterdziestym odcinkiem, który jednocześnie jest tym… pierwszym. Pierwszy, bo z wideo.

Dwóch po dwóch Podcast

Podcast z odcinka na odcinek dociera do coraz większej grupy słuchaczy, a od teraz też widzów, co oczywiście nas bardzo cieszy i napędza jeszcze bardziej do działania. Dlatego też na kanale „Dwóch po dwóch” na YouTubie będą pojawiać się nie tylko odcinki podcastu, ale też cykle takie jak „Mamy do pogadania”, „Pół po dwóch”, recenzje sprzętu czy nawet relacje z różnych imprez (o ile takie będą ze względu na pandemiczną jeszcze sytuację). Niewątpliwym plusem tego, że podcast pojawił się na YouTubie jest rzecz jasna to, że nas widać, więc po pierwsze, można więcej pokazać, gdy o czymś mówimy, a po drugie, wreszcie można skojarzyć twarz z głosem.

W tym miejscu zapraszamy do odcinka #40, gdzie luźno gadamy sobie o tym co mamy w swoich komputerach i tym, co byśmy robili gdybyśmy nie robili tego co teraz.

Tutaj z kolei jest odcinek #41, gdzie gadamy sobie o technologii, która w ostatnich latach najbardziej odmieniła rynek oraz debatujemy o plusach i minusach w porównaniu streamingu z tradycyjnym kinem.

Planujemy tak, by teraz każdy odcinek podcastu był zarówno w formie audio jak i wideo. Może zdarzyć się jednak tak, że coś będzie ewidentnie bardziej pasować tylko pod YouTube’a i w formie audio się nie pojawi, ale na pewno nie będzie to dotyczyło głównych odcinków podcastu. Może to być jakaś pogadanka czy recenzja.

Druga kwestia to nasza nowa podcastowa grupa na Facebooku – Dwóch po dwóch i… reszta. Niemal od początku był Twitter i zdecydowaliśmy się też na drugą społecznościówkę, by podzielić się z wami tym, o czym gadamy w podcaście. Krótko – zapraszamy.

Dwóch po dwóch – Gdzie słuchać?

Jeśli jesteście nowi, to tutaj krótkie „know-how” gdzie nas można słuchać. Serwisów jest całe mnóstwo, a poniżej podajemy bezpośrednie linki do tych popularniejszych:

I standardowo, na koniec – dajcie suba na YouTubie, pacnijcie w dzwoneczek i rzućcie miłym słowem w iTunes, jeśli słuchacie nas na urządzeniach Apple.

Kolejny krok to… osobna strona podcastu, ale o tym jeszcze napiszemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj