W momencie, kiedy zaczynam pisać ten tekst, całość nadal jest potwierdzona tylko w 80%. Epic Games Store, platforma, która, delikatnie mówiąc nie ma najlepszej reputacji wśród graczy, robi co może, żeby zjednać sobie coraz większą liczbę fanów. Wychodzi na to, że tym razem przesadzili. Wszystko za sprawą GTA V w Epic Games Store, całkowicie za darmo.

Bo jak dają Grand Theft Auto V w ramach darmowego rozdawnictwa, to jak mawiają niektórzy – musi być okoliczność. I to jeszcze w wersji, podobno, która zawiera w sobie dostęp do GTA Online, czyli nadzwyczaj dobrze zrobionego multiplayera. Skąd pomysł, że jest nadzwyczaj dobrze zrobiony? Steam Charts szacuje, że ilość graczy aktualnie w grze, to bagatela 100-140 tysięcy ludzi. A nie wolno zapomnieć, że premiera miała miejsce w kwietniu 2015 roku.

GTA V
GTA V / fot. Flickr

Tytułu, o którym mowa raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale dla tych, którzy ostatnie kilka lat spędzili na zbiorach szparagów pod Nowosybirskiem i zwyczajnie nie mieli czasu, żeby się zapoznać, w telegraficznym skrócie:

Symulator zbira, w zasadzie trzech. Emerytowany gangster, Michael, jego świeżo upieczony protegowany Franklin i czubek, bo inaczej Trevora nie nazwę. Takich trzech jak ich dwóch, to ani sztuki. Przeprowadzamy naszych „bohaterów” przez szereg misji fabularnych, z możliwością niemal dowolnego przełączania się między nimi. I tyle? Tylko tyle? No nie do końca, bo stoi przed nami całe, wielkie i niezbadane Los Santos. A jak do tego dodać multi? No to sami wiecie na ile można wsiąknąć.

GTA V za darmo w Epic Games Store

Według doniesień Grand Theft Auto V będzie można pobrać z Epic Games Store między 14 a 21 maja. Na zawsze. Taka możliwość ma pojawić się równo o 17:00.

Jeśli nie uda nam się dodać tego tytułu do naszej biblioteki, to niestety, wszystko wskazuje na to, że nam przepadnie. Jedyne dodatkowe utrudnienie, jakie możemy na swojej drodze napotkać, to konieczność uruchomienia weryfikacji logowania. Wcześniej nie było to konieczne, ale wraz z dodaniem gry Death Coming, poprzedniej darmówki, nie da się dodać do naszej biblioteki gier niczego, póki nam się na przykład SMS nie zamelduje. Moim zdaniem takie utrudnienie, to żadne utrudnienie.

Tak, wiem, każdy pewnie już to ma, ale jak dają, to kurła grzechem będzie nie wziąć. Poniżej znajdziecie też pierwszy szybkomentarz, czyli krótko na ten temat w formie wideo. Tym razem od Adama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj