Laptopy od Honora można postrzegać jako trochę tańszą alternatywę dla MateBooków D od Huawei. Tańszą albo pod kilkoma względami lepiej wyposażoną. Przykładowo, za niecałe 2500 złotych można wyrwać MagicBooka z procesorem AMD Ryzen 5, 8 GB RAM i dyskiem SSD 512 GB. Jeśli jednak ktoś che mieć najnowszy model, ten na 2020 rok, to zapewne już niebawem do sprzedaży trafi MagicBook Pro 2020 z procesorami od Intela.

Wyjątkowo zacznę od dwóch rzeczy, które na pewno wam się nie spodobają i jednocześnie nie jestem w stanie wam obiecać, że dalej będzie tylko lepiej. Po pierwsze, laptop zadebiutował jak na razie w Chinach, więc pewnie minie kilka tygodni zanim będziemy go mogli zamówić. Po drugie, ceny nowszej wersji są wyższe niż porównywalnych modeli z 2019 roku. Szkoda, bo w marce Honor zawsze chodziło o to, że dostajemy coś więcej, za mniej. Tutaj ta kwestia jest mocno dyskusyjna. Nowy MagicBook startuje – w przeliczeniu -od ponad 3500 złotych.

Honor MagicBook Pro 2020
Honor MagicBook Pro 2020 / fot. fonearena

Honor MagicBook Pro 2020 – specyfikacja

Konstrukcyjnie MagicBook Pro 2020 to praktycznie to samo co poprzednia generacja. Kropka w kropkę ta sama obudowa, ten sam 16,1-calowy wyświetlacz Full HD, układ klawiszy i tak dalej. Widać, że to kolejny producent, który poszedł trochę na łatwiznę, wrzucają do środka nowszą generację procesora.

Do wyboru są dwa układy od Intela: Core i5-10210U i Core i7-10510U.

Dodatkowo, oprócz wbudowanej w CPU karty graficznej Iris mamy też dedykowanego GeForce’a MX350 z własną pamięcią 2 GB. Wygląda też na to, że wersje będą między sobą różniły się tylko procesorem – każda prawdopodobnie będzie miała 16 GB RAM i 512-gigabajtowy dysk SSD.

Ewidentnie przydałaby się wersja z nowymi AMD Ryzen 4000, podobnie jak to miało miejsce z MagicBookiem z 2019 roku w wariancie z AMD Ryzen 5. Wzrost wydajnościowy byłby znaczny przy zachowaniu normalnej ceny. Wersja od „Czerwonych” wychodziły nieco później, więc jest na to szansa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj