No i potwierdziło się to o czym pisałem kilka dni temu. Ale umówmy się, RedmiBooki to nie są jakieś szalenie ważne urządzenia, więc trzymacie wszystkiego w największej tajemnicy raczej nie było priorytetem. Skoro przecieki dotyczą też teoretycznie najbardziej strzeżonych flagowców… no właśnie. Dzisiaj nowe laptopy Xiaomi RedmiBook zaliczyły oficjalną premierę – są trzy modele, aż dziewięć wersji i każda z nich ma najnowszy procesor AMD.

Coś musiało się mocno porobić na linii Xiaomi i Intel, że wszystkie najnowsze modele RedmiBooków mają procesory od AMD. O ile mnie pamięć nie myli, to pierwszy RedmiBook 14, który pojawił się w połowie ubiegłego roku, miał procesory Intel Core i5 i Core i7 8. generacji. Dopiero później pojawiły się odświeżone warianty z Ryzenami. Z najnowszymi laptopami będzie odwrotnie? Nawet jeśli, to nie będzie to miało sensu.

Nowe laptopy są trzy: RedmiBook 13, RedmiBook 14 II i RedmiBook 16

RedmiBook 14 II
RedmiBook 14 II / fot. JD

Z zewnątrz nie różnią się znacząco w porównaniu do starszego RedmiBooka, ale znowu udało się zminimalizować ramki wokół ekranu. To cieszy, bo laptop staje się jeszcze bardziej nowoczesny i wygląda po prostu lepiej. Mamy aluminiową, smukłą obudowę, ogromny touchpad i najpotrzebniejsze porty. W takim 14-calowym modelu są dwa USB, HDMI, mini jack i dwa USB-C (w tym jedno do ładowania).

RedmiBook 14 II
RedmiBook 14 II / fot. JD.com

Ale przy tych laptopach liczy się „serducho”, czyli układy AMD Ryzen z serii 4000, wykonane w 7 nm procesie i oparte na architekturze Zen 2. Sporo wydajniejsze od poprzedniej generacji i dzięki grafice RX Vega pozwalające pograć w najnowsze tytuły. W przeciwieństwie jednak do poprzednich spekulacji, będą też najtańsze wersje z 8 GB RAM, a nie tylko takie, gdzie wsadzono 16 GB.

RedmiBook 14 II
RedmiBook 14 II / fot. JD.com

Tutaj idealnie pasuje określenie „dla każdego, coś dobrego”, a to dlatego, że każda wersja, bez wyjątku będzie mogła mieć jeden z dwóch nowych CPU: AMD Ryzen 5 4500U i AMD Ryzen 7 4700U. Do tego będzie można wybrać 8 lub 16 GB RAM i 512 GB lub 1 TB dysk SSD. Jeśli ktoś będzie chciał najmniejszy i najbardziej poręczny wariant, ale tak samo mocny jak ten 16,1-calowy to będzie mógł to zrobić.

RedmiBook 16
RedmiBook 16 / fot. gizmochina

Sprzedaż ma ruszyć w Chinach z początkiem czerwca, ale nie ma sensu pisać o konkretnych cenach i przeliczeniach „na nasze”. Zanim laptopy pojawią się w takim Gearbeście czy innym Banggoodzie pewnie minie jeszcze trochę czasu. Nie mniej, kwoty powinny być zachęcające jak na to co nowe RedmiBooki oferują.

Według mnie najciekawiej prezentuje się 14-calowy model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj