Prawdziwy gamingowy komputer musi świecić i to w pełnej palecie kolorów. Muszą świecić wentylatory, musi płyta główna, musi grafika. Musi też chłodzenie, obowiązkowo wodne, a o listwach ledowych nie można zapomnieć. Oczywiście piszę do ze sporą dawką ironii, bo jestem daleki od takiego traktowania stacjonarki. Jeśli jednak jest ktoś, kto potrzebuje jeszcze dysk SSD RGB to jest dla niego propozycja – Teclast FLARE-X F600.

Szczerze powiedziawszy to nie sądziłem, że jak wpiszę w Google frazę „SSD RGB” to pojawią się dyski z LED’ami. Myliłem się, bo pojawiło się kilka modeli wśród, których był między innymi Kingston HyperX Fury 240 GB i jakiś 500-gigabajtowy Team Group T-Force Delta, cokolwiek to znaczy. Jak wiadomo, jeśli jest RGB to cena od razu idzie do góry – wspomniany Kingston to jakieś 400 złotych.

Teclast FLARE-X F600
Teclast FLARE-X F600 / fot. GearBest

Teclast FLARE-X F600 to 2,5-calowy dysk półprzewodnikowy ze złączem SATA. Oparty jest na pamięciach 3D NAND TLC, a prędkości odczytu i zapisu danych dochodzą odpowiednio do 520 MB/s i 450 MB/s. Do środka wsadzono kontroler SMI 2258XT, czyli ten, który można spotkać w tańszych dyskach SSD. I oczywiście LED’y. Z opisu wynika, że jest 38 diod LED i znane efekty jak tak zwane „oddychanie”. Czy da się je w jakiś sposób kontrolować np. przez oprogramowanie? Tego nie wiadomo, ale wątpię, że tak jest.

DYSK TECLAST FLARE-X F600 O POJEMNOŚCI 480 GB MOŻNA KUPIĆ ZA OK. 320 ZŁOTYCH.

Markę Teclast raczej powinniście kojarzyć, bo znana jest przede wszystkim z komputerów, tabletów i różnych akcesoriów. Nigdy od nich nic nie testowałem, jeszcze, ale raczej mają stabilną pozycję na rynku.

Teclast FLARE-X F600
Teclast FLARE-X F600 / fot. GearBest

Biorąc pod uwagę pojemność to wychodzi znacznie korzystniej niż w polskich sklepach, bo w zasadzie dwukrotnie pojemniejszy dysk dostajemy w sporo niższej cenie niż taka 240-tka. Myślę, że jako dysk pod gry może się sprawdzić.

Przesyłka jest z Chin z opcją Priority Line, a wysyłki mają być organizowane od 8 czerwca. W chwili publikowania tego tekstu, wersja o pojemności 240 GB nie jest dostępna, ale patrząc na kwotę 60 dolarów, byłby to mało opłacalny zakup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj