Spośród trzech nowych modeli laptopów RedmiBook, to właśnie 14-calowa wersja jest według mnie najciekawsza. Jakby tutaj ktoś poleciał klasykiem – nie jest ani za mały, ani za duży, jest taki prima sort. I patrząc na model RedmiBook 14 II rzeczywiście jest w tym sporo prawdy, bo udało się zmieścić większy ekran niż wskazywałaby na to obudowa czy waga laptopa. Gdyby ktoś rozglądał się za taką Czternastką to można już ją znaleźć w chińskich sklepach.

RedmiBook 16, czyli laptop z 16,1-calowym wyświetlaczem i jednocześnie największy z całej trójki trafił do sklepów z ceną na poziomie 2800 złotych. Dotyczyło to wersji z procesorem AMD Ryzen 5 4500U, 8 GB RAM i dyskiem 512 GB. Ale jak dla kogoś było to za mało, to można było „przeskoczyć” na lepsze wersje z większą ilością RAM’u czy lepszym Ryzenem 7. Aktualnie z RedmiBook 14 II tak dobrze nie jest, bo dostępny jest tylko wariant z układem Ryzen 5.

Xiaomi RedmiBook 14 II
Xiaomi RedmiBook 14 II / fot. Xiaomi

W przypadku 14-calowego RedmiBooka różnica 40 dolarów – akurat przy aktualnej cenie w GearBest – przekłada się na więcej pamięci operacyjnej. Opcję z 8 GB RAM wyceniono na 749,99 dolarów (ok. 2960 złotych), a za wersję z 16 GB RAM trzeba wyłożyć 789,99 dolarów, czyli jakieś 3120 złotych. Pozstałe podzespoły pozostają takie same -mamy AMD Ryzen 5 4500U i dysk 512 GB (ale szkoda, że SATA).

RedmiBook 14 II jest do kupienia tutaj.

RedmiBook 14 II poza wspomnianym już wyświetlaczem, to przede wszystkim całkiem lekki laptop, bo waży około 1,2 kg. Ma też dobre audio, gdzie są dwa głośniki, karta dźwiękowa Reatek ALC2566 i wsparcie dla DTS Audio. Do tego, między innymi jeszcze, szybkie ładowanie (podobno w trochę ponad pół godziny potrafi pokazać 50%) i całkiem szeroki wybór portów z HDMI na czele. Niestety, ciekawostką na minus jest to, że laptop nie ma wbudowanej kamerki.

Dal zainteresowanych, napiszę jeszcze, że wysyłka do Polski jest darmowa i ma opcję Priority Line.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj