Kiedy myślisz, że czegoś nie można zrobić to nagle okazuje się, że Xiaomi albo jakaś marka mocno powiązana z tą firmą już to ma i zaraz wprowadzi do sprzedaży. Albo już sprzedaje.  Było tak już z wieloma produktami. Tym razem chodzi o CATLINK i inteligentną kuwetę dla kota. Tak, kuweta dla kota, która sama się posprząta i jeszcze wyśle powiadomienie na telefon.

Spotkałem się już z kilkoma nietypowymi gadżetami dla kotów jak chociażby automatycznie poruszająca się piłka do zabawy czy pudełko z laserem, kamerą i dwukierunkową komunikacją, ale inteligentną kuwetę jak ta opisywana tutaj widzę pierwszy raz. Kuweta CATLINK to produkt z platformy Xiaomi Youpin i jak można się domyślać, koło takiego zwykłego, tradycyjnego „wychodka” dla kota to nawet nie stało.

Smart kuweta CATLINK
Smart kuweta CATLINK / fot. Xiaomi Youpin

Kuweta CATLINK wygląda trochę jak… betoniarka.

Nie wiem jak wy, ale to było moje pierwsze skojarzenie, gdy zobaczyłem kuwetę i to w jaki sposób działa. Ponoć do wykonania nie można mieć zastrzeżeń (jak to zwykle z produktami z Youpin), ale warto wiedzieć, że taka kuweta jest znacznie większa od takiej normalnej. Ma ponad 70 cm wysokości i około 60 cm szerokości. Mam wrażenie, że kot będzie też musiał nauczyć się z niej korzystać, bo wejście do niej jest umieszczone wyżej.

Najważniejszą cechą tej kuwety jest to, że ma obrotowy bęben, a jest to tak zrobione, bo kuweta ma funkcję automatycznego sprzątania. Bez konieczności używania łopatki i przesiewania nieczystości tak jak to zazwyczaj się robi. Podczas obrotu żwirek jest oczyszczany z tego co wyszło z kota drugą stroną i nieczystości lądują w pojemniku poniżej. Sprzątanie rozpocznie się automatycznie po około 3 minutach od czasu, gdy kot opuści kuwetę.

Smart kuweta CATLINK
Smart kuweta CATLINK / fot. Xiaomi Youpin

Kuwetę można obsługiwać za pomocą panelu sterowania na kuwecie, ale też zdalnie z poziomu smartfonu z aplikacją. Mało tego, dostajemy też powiadomienia o tym ile razy nasz kot korzystał z kuwety i czy jest mu dobrze, bo kuweta ma nawet czujniki temperatury i wilgotności. Jest tez zabezpieczenie, które automatycznie przerywa czyszczenie, jeśli okaże się, że podczas trwania tego procesu kot za bardzo się zainteresuje i będzie chciał wskoczyć do środka.

Kuweta jest przeznaczona dla kotów o wadze od 1,5 do 10 kilogramów. Na platformie Youpin wyceniono ją na 999 juanów, ale kompletnie nie można się tym sugerować. Ja widziałem ją w różnych cenach, raz za około 430 dolarów, a raz za prawie 2500 złotych.

2 KOMENTARZE

  1. Chcę to! 🙂 Mam już roombę która sprząta sierść mojego kocura, a teraz ta kuweta. Jeszcze tylko automatyczny dozownik do karmy poproszę 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj