„Witam w systemie nawigacyjnym AutoMapa, ze mną na pewno dojedziecie do celu” – jestem pewien, że każdy kojarzy te słowa, kto choć raz miał do czynienia z nawigacją AutoMapa. Ja przypomniałem sobie o niej podczas testów Huawei P40 Pro i Mate Xs, a to dlatego, że na tych i kilku innych smartfonach Huawei, ta nawigacja jest darmowa. Właśnie dostałem informację o aktualizacji danych mapowych, która wprowadza kilka istotnych zmian.

Mimo tego, że jestem szalenie przyzwyczajony do używania Map Google ze wszystkimi ich zaletami i wadami, to kilka razy na Huawei’u sprawdziłem jak działa AutoMapa. Przyznam szczerze, że funkcjonowała nawet dobrze, choć mam wrażenie, że nie zawsze wybierało tka optymalną trasą o jakiej myślałem. Osobiście raczej bym się nie przestawił na AutoMapę, ale jeśli ktoś z niej namiętnie korzysta, to pojawiła się aktualizacja, którą warto zainstalować.

AutoMapa 20.06 – co się zmieniło?

Przede wszystkim w wersji 20.06 uzupełniono kilometrację na drogach krajowych. Chodzi o te przydrożne biało-czerwone słupki, które wskazują konkretne miejsce na drodze. Wykonano aktualizację przejazdów kolejowych i dodano około 2000 nowych punktów miejscowości, wiosek, osad, leśniczówek i innych miejsc.

AutoMapa
AutoMapa / fot. automapa.pl

Zazwyczaj aktualizację dodaje się w chwili, gdy pojawi się jakiś nowy węzeł czy nowy odcinek drogi. Tak też jest tym razem, bo w najnowszej wersji pojawił się nowy węzeł drogowy Kliniska Wielkie na remontowanym odcinku S3. Są też już gotowe poniższe elementy, które zostaną odblokowane, gdy tylko zostaną oficjalnie oddane do użytku.

    • Odcinek A2 od budowanej S17 w Góraszce do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego
    • Odcinek S17 od Wezła Lubelska w Góraszce do początku S17 za Kołbielą
    • Nowy węzeł drogowy Radomsko na A1

Aktualizacja 20.06 jest już dostępna i można ją pobrać na urządzeniach z iOS i Androidem, ale też wrzucić na klasyczne urządzenie do nawigacji z AutoMapą.

źródło grafiki do zdjęcia głównego: automapa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj