Jak być może pamiętacie, Chuwi LarkBox to taki miniaturowy komputer, o którym pierwszy raz mogliście przeczytać w kwietniu tego roku na Galaktycznym. Od tamtego czasu minęło już kilka miesięcy i temat komputerka Chuwi powraca. Wszystko dlatego, że LarkBox pojawił się w sprzedaży, a co za tym idzie, wiemy wreszcie ile trzeba za niego zapłacić.

Chuwi LarkBox to nie jest jakaś ekstra nowość jeśli chodzi o samą kategorię sprzętu. To nadal „kostka” z jakimiś podzespołami w środku, czyli malutki komputer jakich w sklepach jest pełno. Szczególnie tych chińskich z elektroniką użytkową. Ten model jednak wyróżnia się tym, że jest naprawdę mały: ma około 6 centymetrów szerokości i około 4,3 cm wysokości, a do tego waży – jeśli wierzyć producentowi – 127 gramów.

Chuwi LarkBox
Chuwi LarkBox

A co w środku? Jak to się mówi „fizyki się nie oszuka”, ale przez rozwój technologii można ją „oszukać” trochę bardziej niż jeszcze 10 lat temu. W komputerze mamy czterordzeniowy procesor Intel Celeron J4115, 6 GB pamięci RAM LPDDR4 i 128 GB przestrzeni na dane w formie pamięci eMMC. Jest też dodatkowy port M.2, więc zawsze można dołożyć jakiś lepszy, pojemniejszy dysk i tam zainstalować system. Nic nadzwyczajnego, z wydajnościowego punktu widzenia, sprzęt stricte do podstawowej pracy. Jakieś excele, czysto biurowe sprawy czy multimedia. Plusem natomiast jest to, że można go wetknąć prawie wszędzie gdzie się da, a nawet jak trzeba to zabrać ze sobą. Portów też jest kilka, łącznie z „pełnym” HDMI i USB-C.

Chuwi LarkBox
Chuwi LarkBox

A ile to kosztuje?

No właśnie i tutaj, patrząc na ceny, jest różnie. W dwóch sklepach jak GearBest czy Banggood jest aktualnie za 219 dolarów, ale jeszcze kilka godzin temu w tym pierwszym było… ponad 300. Z kolei na AliExpress jest prawie 290 dolarów, więc mało opłacalny biznes.

Zakładając jednak, że te 219 dolarów jest właściwą ceną, to po przeliczeniu wychodzi około 826 złotych. Doliczając do tego wysyłkę powinniśmy zmieścić się ze wszystkim w kwocie 850 złotych. Dużo? Mało? Z jednej strony, dostajemy mały i kompletny komputer, do którego nie musimy już dokupować RAM’u czy dysku, ale z drugiej, moim zdaniem cena powinna być mniejsza. Na pewno poniżej 200 dolców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj