Może mało kto nad tym się zastanawiał, ale większość tych podstawowych uchwytów do telefonu przy różnego rodzaju kijkach do selfie czy tripodach nie ma opcji ustawienia telefonu w pionie. Zapytacie – po co? Z pewnością osoby korzystające z TikToka wam to wytłumaczą. Jeżeli potrzebujecie taki dodatek, to może zainteresuje was Ulanzi ST-10. Tym bardziej, że można go kupić trochę taniej niż w polskich sklepach.

Ulanzi ST-10 może okazać się bardziej przydatnym gadżetem niż myślicie. TikTokowe wykorzystanie to najprostsze co przychodzi do głowy. Ale taki uchwyt sprawdzi się też w sytuacji, gdy telefon chcemy doczepić do aparatu, a do tego wszystkiego jeszcze podłączyć dodatkową lampę błyskową czy mikrofon. Z tym uchwytem da się to zrobić, bo ma dwie „zimne stopki” po obu stronach, uniwersalny gwint 1/4″ i aluminiową, wytrzymałą obudowę z opcją przechylania. Uchwyt waży około 115 gramów i pomieści smartfony o szerokości od 56 do 80 mm.

Ulanzi ST-10
Ulanzi ST-10 / fot. AliExpress

Jak to wygląda cenowo? Zrobiłem mały research i wyszło, że na AliExpress, przynajmniej w chwili wrzucania tego tekstu do sieci, jest najtaniej. Z darmową wysyłką wychodzi 21,44 dolarów, czyli około 82 złote. Link macie poniżej w źródle. To o około 20 złotych mniej niż w Polsce, bo ten sam uchwyt znalazłem na Allegro za 99 złotych ze smartem, ale jak ktoś smarta nie ma to musi jeszcze dorzucić na wysyłkę. Standardowa cena takiego uchwytu to około 120 złotych – na oficjalnej stronie producenta jest dokładnie 29,95 USD.

Ulanzi ST-10
Ulanzi ST-10 / fot. AliExpress

Ja sam zdecydowałem się na nieco niższy model uchwytu, bo Ulanzi ST-06, ale widzę, że firma ma od groma takich akcesoriów. Do smartfonów i tabletów, do aparatów, do kamer typu GoPro. Wszystko co da się do czegoś i jakoś doczepić, przyczepić, włożyć czy ustawić. Można zatem skompletować sobie całkiem niezły zestaw. Myślę, że z jakością powinno być podobnie jak przy Manfrotto, ale więcej napiszę dopiero, gdy pojawi się u mnie uchwyt.

Ulanzi ST-10
Ulanzi ST-10 / fot. Ulanzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj