Mamy smartfony, smartwatche, smartopaski a także smartwagę. Przyszła też i pora na smartokulary. Gentle Monster Eyewear II są pierwszym w Polsce (drugim na świecie) takim produktem chińskiego giganta stworzonym we współpracy z południowokoreańską marką Gentle Monster. Jako gadżetomaniak nie mogłem przejść obok takiej nowinki obojętnie. Nie byłbym sobą. Co zatem potrafią okulary Huawei?

W porównaniu z pierwszą wersją, dwójka jest znacznie lżejsza przez mniejszą gęstość tytanowych zawiasów. Wykorzystanie elementów z tego materiału wpływa na poziom wyważenia, a co za tym idzie, komfort noszenia. Nowsza edycja inteligentnych okularów została poprawiona również o większy kąt zakrzywienia zauszników z 12 do 20 stopni.

Ale co z dźwiękiem?

Głośniki, które zastosowano, mają ultracienką membranę (128 mm2) o dość dużej, jak na te rozmiary, amplitudzie (0,5 mm). Mają one zapewnić wysoką jakość dźwięku stereo. Nowością, która zdecydowanie zasługuje na wzmiankę i na ogromny plus, jest technologia automatycznego zmniejszania głośności w zależności od otoczenia. Chodzi o to, że nawet będąc w cichym miejscu, są ograniczone szanse na to, ze osoby postronne usłyszą naszą rozmowę. Bardzo wygodne, nie powiem.

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II
HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II / fot. Huawei

Kontrola za pomocą gestów to już praktycznie codzienność

Bardzo podoba mi się obsługa tych okularów. Jeśli chcemy sparować je z telefonem, to wystarczy lekko „uszczypnąć” lewy zausznik. Z kolei jeśli chcemy odtworzyć następny lub poprzedni utwór, jak i wyregulować poziom głośności, to musimy kilka razy przeciągnąć palcem po tym samym zauszniku. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy wyjmować telefonu z kieszeni. Bardzo, ale to bardzo wygodna funkcja. Tak samo jak wstrzymywanie muzyki po zdjęciu okularów oraz wznowienie po ich ponownym założeniu.

HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II
HUAWEI X Gentle Monster Eyewear II / fot. Huawei

Jedyny minus jaki obecnie dostrzegam to bateria, bo ta starczy nam jedynie na 5 godzin. Mimo szybkiego ładowania, nie jest to sprzęt, który założymy do pracy. No chyba że, będziemy go podładowywać, ale nie każdy ma przecież taką możliwość, tam gdzie pracuje. Poza tym, przeciwsłoneczne okulary w grudniu? Na pewno nie zwrócą uwagi!

Ile kosztują okulary Huawei?

Od 20 do 30 listopada bieżącego roku dorwiemy je w cenie 999 złotych. Taka premierowa promocja. Ci, którzy nie zdążą, to od 1 grudnia zakupią już w cenie regularnej 1399 złotych. Całkiem sporo jak na okulary o tak małej baterii. Ciekawe, czy będzie można wymienić w nich szkła na korekcyjne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj