Zapytacie się, „Gdzie pozostałe dwie piątki?”. Po pierwsze, postaram się zachęcić was do każdej pozycji w pięciu zdaniach. Po drugie, nie wszystkim udało się zdobyć najnowszą konsolę od Sony. 😉 Na szczęście nic straconego. Zamiast tego możemy zapoznać się z ofertą wyprzedażową na Nintendo Switch i wydać łącznie na wszystko co wymienię poniżej mniej niż na jeden tytuł startowy nowej generacji.

1. Castlevania Anniversary Collection + Contra Anniversary Collection

Każda po 40 PLN (PL)
18,53 PLN (RU)

Miejmy za sobą moje małe oszustwo. W końcu powiedziałem o propozycjach, nie tytułach. W tym przypadku mówimy aż o 19 grach wyszczególnionych w sklepie Nintendo. Świetna okazja, aby sięgnąć dalej niż Contra i Castlevania na Pegazusa, które niektórzy czytelnicy mogli katować w czasach młodości. Jeżeli nie jesteśmy fanami którejś serii, pozostaje zakup jednego zestawu za 20 złotych.

2. Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

39,99 PLN (PL)
32,16 PLN (RU)

Z jednej strony to niesamowite, że Switch pozwala nam zabrać wszędzie ze sobą tytuły znane z o wiele mocniejszych platform. Z drugiej strony, Wielkie N nie puściło tej konsoli po to, żeby zagrywać się w tytuły z ostatnich 5 lat w wersji „X360 graphics”. Wojna Krwi to Gwint w wydaniu single-player w którym nie musimy się martwić o balans kart. Zamiast tego CDPR serwuje nam produkt dopieszczony pod względem graficznym jak i kontekstowym. W końcu łatwiej poczuć się dowódcą armii, kiedy twoja talia jest raczej symbolicznym przedstawieniem armii, a nie tylko zbiorem kartoników przenoszonym od gracza do gracza.

Thronebreaker: The Witcher Tales
Thronebreaker: The Witcher Tales / fot. Nintendo

3. Furi

32 PLN (PL)
25,70 PLN (RPA)

Mix twin-stick shooterów i bullet hell. Wymagające walki z bossami (w końcu tylko z nich składa się ta gra). Cyberstylistyka która jest ostatnio na czasie. Gra zaczyna się od uwolnienia z więzienia przez kolesia w stroju królika. Ta muzyka.

Furi
Furi / fot. Nintendo

4.Dragon Ball FighterZ

39,89 PLN (PL)
27,70 PLN (RU)

“Dragon Ball
La quête finale
Des sept boules de cristal
Venues des étoiles”

Zaufajcie mi, że Arc System Works robi naprawdę dobre bijatyki i ten tytuł nie jest wyjątkiem, OK?

Dragon Ball FighterZ
Dragon Ball FighterZ / fot. Nintendo

5. Katamari Damacy Reroll

27,00 PLN (PL)
22,79 PLN (RU)

Brakowało na tej liście czegoś trochę bardziej „japońskiego”. Katamari Damacy miało swoją premierę na konsoli PS2 szesnaście lat temu, ale gameplay broni się nawet dziś.  Przyczepianie różnych obiektów do Katamari (kulka z wypustkami którą toczy nasz bohater) sprawia frajdę bez względu na wiek. Wykorzystanie joy-conowych żyroskopów dodatkowo podbija fun jaki czerpiemy z gry. Lokalna zabawa dla dwóch graczy w „kto zrobi większą kulkę z lamp ulicznych i samochodów”.

Katamari Damacy REROLL
Katamari Damacy REROLL / fot. Nintendo

Zdjęcie główne pochodzi z Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj