Aplikacja InPost od samego początku miała pod górkę na smartfonach Huawei bez usług Google. Albo inaczej – na smartfonach z Huawei Mobile Services. Na całe szczęście, po kilku miesiącach, oficjalna aplikacja do Paczkomatów doczekała się aktualizacji i od teraz działa bezproblemowo na smartfonach Huawei. To znaczy, w ogóle działa.

Każdy ma swoją paczkę najczęściej używanych aplikacji i dla mnie InPost Mobile była/jest jedną z takich aplikacji. Do czasu aż przesiadłem się na testowego Huawei P40 Pro, a potem Huawei Mate 40 Pro. Nie sposób było z niej korzystać, bo mimo tego, że pojawiła się oficjalnie w Huawei AppGallery, to po prostu nie działała. Co więcej, nawet instalując aplikację z pliku apk jedyne co pokazywało się po uruchomieniu to komunikat, że program nie będzie działał na smartfonie bez usług Google. Przypomnę, była już oficjalnie do pobrania ze sklepu Huawei. I wreszcie nadszedł ten dzień… 1 grudnia 2020 roku.

InPost Mobile dla smartfonów Huawei z HMS

Aplikacja InPost Mobile z początkiem grudnia została zintegrowana z usługami HMS. Z jednej strony świetnie, bo to pokazuje, że Huawei walczy, rozwija swój sklep z aplikacjami i chce zrobić wszystko, by na smartfonach Huawei bez Google’a działało coraz więcej rzeczy. Z drugiej jednak – czy aby nie za późno? Jak to się mówi, nie od razu zbudowano lotnisko w Radomiu, ale dla mnie apka InPostu powinna działać z HMS od razu jak tylko pojawiła się w AppGallery. A nie dopiero po aktualizacji.

Nie mniej, aplikacja włącza się, nie pokazuje dziwnych komunikatów i działa praktycznie tak jak na innych smartfonach z Androidem. Cieszy mnie to, że są powiadomienia, co akurat mogłem przetestować, bo czekam na kilka paczek. Jeszcze nie odbierałem żadnej paczki przez zdalne otwieranie skrytki w aplikacji na smartfonie Huawei, ale wierzę, że ta opcja też działa bez zarzutu. Przez aplikację można też między innymi podejrzeć mapę z Paczkomatami i nadać przesyłkę.

Jeśli statystyki nie kłamią, InPost Mobile w AppGallery został już pobrany przeszło 427 tysięcy razy, a użytkownicy masowo podwyższają swoją ocenę, gdy aplikacja została połączona z HMS. Oby tak dalej.

4 KOMENTARZE

  1. Wg mnie ta liczba pobrań jest zawyżona. Dziś odebrałem z paczkomatu Huawei P40 Lite i apka InPost była fabrycznie zainstalowana. Sprawdzę za parę dni jak działa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj