Autor gry, Edmund McMillen również powinien odczuwać potrzebę lekkiej skruchy, gdyż znana nam data premiery ustawiona na 31 grudnia 2020 była tylko podkładką do steamowej karty dodatku. A wiele osób z pewnością nie może się doczekać ostatniego dodatku do jednego z najpopularniejszych roguelike’ów minionej dekady – The Binding of Isaac: Repentance.

Krótka lekcja historii: McMillen to autor kilkunastu gier na niedawno poległego Flasha. Sławę przyniosła mu adaptacja jednej ze swoich flashówek na pełnoprawny tytuł wydany najpierw na X360 i PC. Chodzi o Super Meat Boy, grę która wraz z innymi tytułami, takimi jak Braid, czy Fez, należała do prekursorów nowej fali gier niezależnych.

The Binding of Isaac: Rebirth
The Binding of Isaac: Rebirth

Binding of Isaac to natomiast seria gier roguelike, która będzie obchodzić w tym roku swoje dziesięciolecie, w trakcie którego oprócz zwykłego Binding of Isaac powstała wersja Rebirth. Porzuciła ona środowisko Adobe Flash i zmieniła lekko styl na bardziej pikselowy dodając przy okazji tonę nowej zawartości. Wydano ją na każdą konsolę dostępną w tamtym czasie: PS4, XONE, nawet WiiU (fun fact: jest to jedna niewielu gier, która działa tylko na ostatnich wersjach Nintendo 3DS, znanym jako New Nintendo 3DS/2DS XL). Powstała też wersja na Switcha. Afterbirth został dotychczas wzbogacony o dwa dodatki: Aferbirth i Afterbirth+. Repentance ma być natomiast ostatnim rozszerzeniem do gry.

O nowym DLC autor mówi raczej ogólnikowo. Na oficjalnej karcie Steam możemy przeczytać o:

  • Ponad 130 nowych przedmiotach
  • Nowej alternatywnej ścieżce prowadzącej do nowego końcowego bossa oraz nowego zakończenia
  • Ponad 100 nowych przeciwników
  • Ponad 25 nowych bossów
  • 2 nowe grywalne postacie
  • 5 nowych wyzwań
  • Ponad 100 nowych osiągnięć
  • Ponad 5000 nowych projektów pokoi

To wszystko ma zapewnić nam kilkaset godzin rozgrywki. Sam trailer jest raczej puszczaniem trójwymiarowego oczka do tych, którzy już grali w przygody małego Isaaca i nie tylko. McMillen umieścił w zapowiedzi kilka poszlak co do historii opowiedzianej w Repentance i gracze bezskutecznie prześcigają się w teoriach spiskowych, co skomentował sam twórca na swoim Twitterze.

Chętnych poszukiwań zapraszam poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj