Ostatnio Epic Games Store poczęstował nas turową strategią Galactic Civilizations III. Teraz pora na drobnego, acz dość ciekawego indyka – Dandara: Trials of Fear Edition. Co to za gra?

Świat na skraju upadku

Dandara: Trials of Fear Edition to mieszanka platformówki i produkcji typu metroidvania. W grze trafiamy do nietypowego świata pełnego tajemnic o nazwie Salt. W świecie tym nie do końca obowiązują prawa fizyki, szczególnie te związane z grawitacją. Nasza bohaterka, tytułowa Dandara, zostaje obudzona, aby przywrócić ład i porządek. Historię „pchamy” do przodu między innymi poprzez rozmowy z NPC-ami (postacie niezależne – dla tych co by nie wiedzieli, chociaż wątpię, żeby tacy się znaleźli). Da się odczuć inspiracje mitologią starożytnego Egiptu, jak i czasami współczesnymi.

Dandara / fot. Steam

Standardowo w tego typu produkcjach (a przynajmniej w tych, z którymi sam miałem styczność) obserwujemy wszystko z boku. Sama rozgrywka nie odbiega jakoś od utartego już schematu metroidvanii. Chodzi o eksplorację, skakanie, omijanie pułapek, zdobywanie nowych umiejętności i odblokowywanie wcześniej niedostępnych przejść. Jak napisałem na początku – standard.

Dandara: Trials of Fear Edition / fot. Steam

Dwie rzeczy z rozgrywki, które z pewnością zasługują na wspomnienie to sposób zapisywania gry oraz poruszanie się po planszach. Jeśli chodzi o to pierwsze, to następuje to w specjalnych obozach. Tam też możemy zaopatrzyć się w rozmaite, przydatne przedmioty jak mikstury leczenia. Jeśli chodzi o drugi wspomniany aspekt, to tutaj twórcy polecieli! Nasza protegowana za nic ma grawitację. Możemy się „wystrzelić” na krótki dystans i wręcz przyklejać do powierzchni, a następnie poruszać w dowolnym kierunku. Genialne, prawda?

Dandara: Trials of Fear Edition – czemu tak?

Gra pierwotnie miała premię 6 lutego 2018. W marcu 2020 gra doczekała się aktualizacji o nazwie (jakby inaczej) Trials of Fear Edition. Twórcy dorzucili w niej choćby nowego bossa, nowe umiejętności i poziomy czy ukryte zakończenie. Żeby tego było mało, dodano również usprawnienia pozwalające na dostosowanie gry pod siebie. Możemy sobie ułatwić grę (dodatkowe punkty kontrolne) lub utrudnić (permanentna śmierć). To jak? Kto się zainteresował tytułem?

Gra będzie dostępne za darmo od godziny 17:00, 28 stycznia do godziny 17:00, 4 lutego. Regularna cena tej gry to około 50 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj