O Biomutant dowiedziałem się z Gamescom 2017. Jak tak patrzę wstecz był to rok, gdy zapowiedziano naprawdę sporo dobry tytułów. Piękne czasy… Ale wracając do nowej produkcji THQ Nordic. O co chodzi?

Ponad 3 lata czekania na dokładną datę premiery

Jak już wspomniałem na początku, Biomutant został pokazany w 2017 roku. Tyle lat czekania, żeby poznać tak bardzo wytęsknioną datę! 25 maja 2021 jest dniem, w którym będziemy mogli zanurzyć się w post apokaliptycznym świecie. Na obecną chwilę mamy informacje, że tytuł zmierza na PC, PS4 oraz XONE. Na razie nic nie wiadomo w kwestii next-genów, ale kto wie? Tak poza tym – nie mogę się doczekać!

Wracając do tematu konsol najnowszej generacji podejrzewam, że gra będzie na nie dostępna, ale w jakiej formie? Tego nie wiem. Opcje tak na naprawdę są dwie. Pierwsza to aktualizacja dla wersji na PS4/XONE, pozwalająca uruchomić Biomutant na najnowszym sprzęcie Sony i Microsoftu – większość produkcji jest w ten sposób uaktualniana. Drugą opcją jest wydanie bezpośredniej wersji na PS5 oraz XSX. Chociaż w sumie, większość tytułów kupionych na konsole poprzedniej generacji, a posiadających swoją wersję na najnowsze sprzęty i tak dostaje aktualizację. Pozostaje nam czekać, aż THQ Nordic podzieli się z nami większą ilością informacji.

Biomutant – dlaczego warto czekać?

Jedno muszę sprostować. THQ Nordic jest jedynie wydawcą, a twórcą Experiment 101. Jest to stosunkowo młode studio, założone w 2015 roku przez byłych pracowników Avalanche Studios. W 2017 roku THQ Nordic wykupiło Experiment 101. Jeśli o Nordiców chodzi, to są wydawcami między innymi serii Darksiders (którą osobiście bardzo lubię). Też jest to wydawca do którego nadal mam zaufanie i wierzę, że po premierze Biomutant to się nie zmieni.

Biomutant / fot. Steam

Ale ja nie o tym miałem pisać! Dlaczego warto czekać? Po pierwsze Biomutant będzie RPG-em akcji. Po drugie będziemy mieli widok z trzeciej osoby (TPP). Trzecim argumentem jest otwarty świat. I po czwarte, ale też najważniejsze: klimat ma być post apokaliptyczny. Jeśli chodzi o to ostatnie to sądzę, że może się to udać. Dlaczego? A bo ludzie z Experiment 101 pracowali przy Mad Maxie, więc jakieś doświadczenie w tych tematach mają. Mam nadzieję, że to naprawdę będzie bardzo dobry tytuł, na który było warto czekać. Pożyjemy, zobaczymy.

A ze swojej strony tylko tak przypomnę, że Biomutant będzie miał premierę 25 maja 2021 na PC, PS4 oraz XONE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj