Przez poprzedni tydzień za darmo mogliśmy dodać do biblioteki Dandara: Trials of Fear Edition. W tym tygodniu Epic Games Store obdarował nas, aż dwoma tytułami: For The King oraz Metro: Last Light Redux. Czy warto?

For The King

Czymże jest ta gra? Śmiało mogę nazwać to mieszanką gatunkową. W tym tytule możemy znaleźć elementy charakterystyczne między innymi dla jRPG-ów czy roguelike’ów, a także gier strategicznych. Ciekawy miks, prawda?

For The King / fot. Steam

Fabuła z kolei jest prosta jak budowa cepa. Otóż mamy pewne królestwo (zwie się Fahrul jeśli kogoś to interesuje), w którym umiera władca, a świat pogrąża się w chaosie. Królowa chcąc ratować krainę prosi o pomoc poddanych i w tym momencie wkraczamy my, gracze. Dostajemy w panowanie drużynę „śmiałków” – bo jak inaczej nazwać to mięso armatnie wysłane do walki ze złem? – którzy mają stawić czoła niebezpieczeństwu.

Przejdźmy do konkretów, a mianowicie samej mechaniki. Jak to wygląda? Podstawą jest nic innego jak eksploracja. Nasza drużyna porusza się turowo po mapie podzielonej na heksy – piechotą jak i łodzią. Najciekawsza moim zdaniem jest losowość wszelkich wydarzeń – dzięki temu możemy odnieść wrażenie, że każda rozgrywka jest inna. Wspominałem o grze wieloosobowej? Tak, jest dostępna, nawet na jednym komputerze.

Metro: Last Light Redux

Serii Metro raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym przypadku mamy do czynienia z remasterem kontynuacji Metro 2033. Odświeżona wersja została opracowana z myślą o ósmej generacji konsol (PS4/XONE).

Metro: Last Light Redux / fot. Steam

Akcja (dla tych co niewiedzą) ma miejsce w świecie post apokaliptycznym, po nuklearnej katastrofie. Ocaleli tylko ci ludzie, którzy zdążyli skryć się w schronach lub w tunelach moskiewskiego metra. Artyom, główny bohater, jest młodzieńcem żyjącym w jednej z osad i choć mieszkańcom nie brak podstawowych środków do życia, muszą walczyć ze zmutowanymi stworami. Gdy znika ojciec przyjaciela naszego protagonisty, ten (czyli Artyom) postanawia ostrzec pozostałych mieszkańców metra, przed nasilającymi się atakami potworów.

Pod względem mechaniki, Metro: Last Light Redux nie różni się od poprzedniej części. Nadal jest to gra akcji z elementami skradania. W remasterze poprawiono między innymi strzelanie. Dodatkowo część poziomów połączono w jeden, a w innych dodano nowe miejsca. Dzięki temu lokacje mają być rozleglejsze i trochę bardziej otwarte.

Gry będą dostępne za darmo od godziny 17:00, 4 lutego do godziny 17:00, 11 lutego. Regularna cena każdej z gier to około 70 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj