Pamiętacie jak niecały miesiąc temu informowaliśmy o Vicarious Visions, które po przeniesieniu pracowników bezpośrednie pod skrzydła Blizzarda, miało rzekomo pracować nad odświeżeniem drugiej części gry uznawanej za jedną z najlepszych gier wszechczasów? Miniony Blizzcon rozwiał wszelkie wątpliwości. Szykujcie się, bo nadchodzi Diablo II: Resurrected!

Diablo II to swoisty pomnik hack’n’slashy. Nic przed nim ani nic po nim (według wielu) nie było tak dobrym przedstawicielem gatunku skupionym wokół odsyłania maszkar w zaświaty. I choć od premiery podstawowej wersji gry mija w czerwcu dwadzieścia jeden lat, to ani Titan Quest, ani Grim Dawn czy Path of Exile nie strąciły go z piedestału na którym dumnie stoi dwie dekady. Niestety, taki staż w tej branży to wieki i pomijając problemy z uruchomieniem na współczesnym sprzęcie, to oprawa graficzna i niska rozdzielczość na pewno odstraszały część osób od sięgnięcia po ten tytuł.

Diablo II: Resurrected
Diablo II: Resurrected / fot. Blizzard

Na szczęście (lub nieszczęście, pamiętając zeszłoroczną wtopę, jaką był Remaster Warcrafta 3) Blizzard wysłuchał wieloletnich próśb o odświeżenie swojego największego dzieła i jeszcze w tym roku otrzymamy uwspółcześnioną wersję klasyka.

Diablo II: Resurrected będzie korzystać z oryginalnego kodu źródłowego, więc o drastycznej zmianie formuły nie ma mowy.

Możemy za to liczyć na grafikę w 3D, wsparcie do rozdzielczości 4K i odświeżania na poziomie 144 Hz. Do gry dojdą też opcjonalne uproszczenia, takie jak wspólny schowek dla postaci i auto-loot. Z drugiej strony, stary kod oznacza stare exploity, pracę AI czy dobieranie ścieżek przez postacie.

Trailer obejrzycie poniżej:

Czy powrót do Sanktuarium okaże się sukcesem przekonamy się jeszcze w tym roku. Gra wyjdzie na PC oraz konsole z opcją przenoszenia postępów pomiędzy różnymi platformami. Najbardziej niecierpliwi uzyskają możliwość dostępu do technicznej wersji alfa. Blizzard wycenił tę przyjemność na 40 dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj