Wiecie jaka jest różnica między dzieciństwem, a dorosłością? A taka, że teraz wszystkie zestawy klocków LEGO, które nam się podobają możemy kupić sobie sami. Za własne i ciężko zarobione pieniądze. Kto nie chciałby mieć takiego Lamborghini Sian albo ogromnego Sokoła Millennium na półce? No właśnie. Jakiś czas temu wrzuciłem artykuł z nowymi zestawami LEGO i postanowiłem zrobić to jeszcze raz. Co tym razem można znaleźć wśród nowości?

Średniowieczna kuźnia – 21325

Trzeba przyznać, że seria LEGO Ideas ma w sobie „to coś”. Każdy zestaw jest niesamowicie dobrze dopracowany, bardzo szczegółowy i taki, że po prostu chce się go mieć. Nie inaczej jest w przypadku średniowiecznej kuźni, czyli (chyba) pierwszego tego typu zestawu. W sensie, w średniowiecznym klimacie.

LEGO Ideas - Średniowieczna kuźnia
LEGO Ideas – Średniowieczna kuźnia / fot. LEGO

Zestaw składa się z 2164 elementów i ma cztery minifigurki, nie licząc zwierząt. Ma też pewien element interaktywny – świecący klocek zasilany baterią LR41, który ma imitować jarzące się palenisko. W końcu kuźnia, co nie?

Zestaw został wyceniony na 699,99 złotych na oficjalnej stronie LEGO.

Porsche 911 – 10295

Kultowy model Porsche 911, ale tym razem w nieco większej odsłonie. Pełno detali, ruchomych elementów i dwie wersje – Turbo i Targa ze zdejmowanym dachem. Z tego co można wyczytać w komentarzach jest to model bez naklejek, więc wszystkie napisy i emblematy są fabrycznie nadrukowane na klockach. Fajnie!

Lego Creator - Porsche 911
Lego Creator – Porsche 911 / fot. LEGO

Porsche 911 składa się z 1458 elementów i ma 35 centymetrów długości, czyli podobnie jak Ford Mustang z tej samej serii. Cena? Na stronie LEGO prawie 600 złotych.

Kubuś Puchatek – 21326

Największa świeżynka z tego zestawienia, bo zapowiedź klocków pojawiła się 4 marca na oficjalnym kanale LEGO na YouTubie. Nigdy bym nie pomyślał, że kiedyś zobaczę Kubusia Puchatka z klocków, ale właśnie od tego jest seria LEGO Ideas. I trzeba przyznać, że – podobnie jak reszta zestawów z podobnymi pomysłami – szczegółowość jest tu na najwyższym poziomie.

Aktualnie trwa przedsprzedaż, a zestaw dla zwykłych klockomaniaków będzie dostępny od 1 kwietnia 2021 roku. Jeżeli mamy konto VIP to dostaniemy go wcześniej – już 18 marca. Jest 1265 klocków i cena na poziomie 450 złotych.

W artykule pojawił się link w ramach kampanii Ceneo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj