Do niedawna było tak, że im więcej watów w ładowarce to ta miała większy rozmiar. Pewnych rzeczy się nie oszuka. Pamiętam jeszcze jak gamingowe laptopy miały takie zasilacze, że trzeba było kupować na nie osobne etui. Na szczęście to się zmienia, adaptery stają się mniejsze, a niektóre firmy poszły o krok dalej i w ogóle nie dodają ich do zestawu (tak, na ciebie patrzę Apple i Samsungu). Ale taką ładowarkę jak AOHi Magcube 30W to każdy chciałby mieć.

AOHi Magcube 30W

Pod tą dziwnie brzmiącą nazwą kryje się adapter ładowania o mocy – jak sama nazwa też wskazuje – 30 watów. To pierwszy tego typu produkt pod własną marką (do tej pory AOHi było głównym dostawcą ładowarek dla Vivo, Oppo, DJI czy nawet Xiaomi) i od razu czymś się wyróżnia. Według informacji ze źródła, aktualnie to najmniejsza na świecie ładowarka sieciowa o takiej mocy.

AOHi Magcube 30W
AOHi Magcube 30W / fot. ChargerLab

AOHi Magcube 30W to prawie sześcian o wymiarach 28 x 28 x 32 milimetrów. Wielkościowo jest mocno zbliżona do 5-watowego adaptera, którego kiedyś można było dostać z iPhonami. Różnica jest taka, że ładowarka AOHi została tak sprytnie zaprojektowana i zoptymalizowana (technologia GaN+), że dysponuje znacznie większą mocną. 30 W w tak małym adapterze to spore osiągnięcie.

Magcube 30W ma USB-C, więc można by rzec, że idealnie wstrzelili się w czasy, gdzie iPhone jest sprzedawany tylko z przewodem USB-C na Lightning. Nawet w tytule podali, że powinni o niej pomyśleć użytkownicy iPhone’a 12 mini czy iPhone’ów 11.

AOHi Magcube 30W
AOHi Magcube 30W / fot. tmall

Ładowarka wspiera Power Delivery 2.0 i 3.0, Quick Charge od 2.0 do 4.0+, PPS czy applowe „szybkie ładowanie”. Nie widzę tutaj informacji o SuperCharge (Huawei), Warp Charge (OnePlus) czy Adaptive Fast Charging (Samsung). Naładujemy więc nie tylko smartfon czy tablet, ale też np. konsolę Nintendo Switch czy powerbanki.

Fajnym i pomocnym rozwiązaniem w ładowarce jest wskaźnik LED, który świeci na pomarańczowo jeśli korzystamy z szybkiego ładowania i na niebiesko jeżeli jest to ładowanie standardowe. Zielony LED wskazuje na to, że urządzenie jest w trybie podtrzymywania zasilania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj