Ostatnio Epic Games Store podarował nam, aż trzy tytuły za darmo. Ostatnia tygodniowa promocja zawiera jedynie dwa, ale za to jakie! Czy faktycznie są warte uwagi? Moim zdaniem, zdecydowanie tak.

Obcy: Izolacja lub jak kto woli – Alien: Isolation

Filmy z serii o ksenomorfie w reżyserii Ridleya Scotta znają chyba wszyscy, a na pewno Ci, co urodzili się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ilekroć leciała którakolwiek z części w telewizji – oglądałem. Powodem może być choćby to, że lubię horrory (taaaak, Obcy jest klasyfikowany jako ten rodzaj filmu). Chociaż jak tak teraz patrzę na to z perspektywy czasu, to nie widzę w tym nic strasznego. Ale największy wpływ miało to, że uwielbiałem i nadal uwielbiam Science-Fiction. Prawie na tym samym poziome co postapo.

Alien: Isolation / fot. Steam

No dobrze, ale film można sobie spokojnie obejrzeć, po co więc grać i „przeżywać” to samo? Dlatego, że to właśnie nie jest to samo. Granie i oglądanie powodują inne wrażenia. Nie inaczej jest w przypadku Alien: Isolation. Tutaj co prawda nie mamy fabuł z filmu, a zupełnie coś nowego. Główną bohaterką nie jest Ellen Ripley, a jej córka, która jako dwudziestopięcioletnia kobieta próbuje rozwiązać tajemnicę zaginięcia jej matki. Ci co oglądali film, wiedzą co się stało. Więc kto pomoże Amandzie odkryć prawdę?

Hand of Fate 2

Wyobraźcie sobie grę RPG, w której jesteście graczem. Ale nie takim zwykłym. Graczem, który gra w grę. Grę łączącą planszówkę, karciankę oraz papierowego RPG-a. Jeśli dalej macie problem z wyobrażeniem to sięgnijcie po Hand of Fate 2.

Hand of Fate 2 / fot. Steam

Pamiętam jak lata temu, pierwsza część była dana za darmo w abonamencie Games with Gold (taka xboxowa odmiana PS+). Zagrywałem się w nią całkiem sporo, a na pewno więcej, niż chciałbym się przyznać. Nie ma się co dziwić, że rzuciłem się na dwójkę od razu po premierze. A tutaj co? Epic daję ją za darmo. I szczerze: jest to świetna gra, którą z czystym sumieniem mogę polecić. Tylko podkreślam jedno – nie jest to gra dla każdego. Momentami potrafi być bardzo wymagająca, a także bezlitosna.

Gry dostępne są za darmo w Epic Games Store od godziny 17:00, 22 kwietnia do godziny 17:00, 29 kwietnia. Łączna cena regularna to około 240 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj