Macie wrażenie, że hype wokół Cyberpunka mocno oklapł? Po tym co działo się jeszcze kilka miesięcy temu nie ma ani śladu. Są za to poprawki, patche i… kolejne cyberpunkowe produkty. Do słuchawek, gamingowych myszek, limitowanych dysków konsol i czapek oraz skarpetek dołączył właśnie prawdziwie limitowany dysk SSD Seagate FireCuda 520. W wersji Cyberpunk 2077 oczywiście.

Seagate FireCuda 520 „Cyberpunk 2077 edyszyn”

Przyznam, że Cyberpunka po kilku godzinach odstawiłem, ale wiem, że na pewno do niego jeszcze wrócę. Odstawiłem nie przez błędy, bo póki co tych uprzykrzających rozrywkę nie miałem, a trochę przez brak czasu. Nie wiem kiedy te 5-6 godzin pierwszych misji minęły, wolę nie ryzykować. Działało to u mnie znośnie, nie narzekałem, choć stare powiedzenie gracza mówi – zawsze mogłoby działać lepiej.

Firma Seagate znalazła „lekarstwo na zamulającego Cyberpunka”.

Chodzi o dysk Seagate FireCuda 520, wybitnie szybki i jakże cyberpunkowy. Ci, którzy tracili czas na ładowanie gry teraz mogą ten czas w pewnym sensie odzyskać. Jeśli tylko będą mieli na tyle szczęścia, by taki dysk pozyskać. Dlaczego może to być trudne? A dlatego, że będzie ich tylko… 2077 sztuk. Przyznacie, zaskakująco limitowana edycja.

Seagate FireCuda 520 (Cyberpunk 2077)
Seagate FireCuda 520 (Cyberpunk 2077) / fot. Seagate

Co ów dysk potrafi? Okazuje się, że całkiem sporo i sprzętowo jest to najwyższa półka. SSD z protokołem NVMe, a do tego PCI-e 4.0 sprawiają, że prędkości są oszałamiające – 5000 MB/s przy odczycie i 4400 MB/s przy zapisie danych. Poniekąd unikatowość dysku objawia się też tym, że będzie dostępny tylko w jednej pojemności 1 TB. Co z kolei świadczy o tym, że tanio nie będzie. Wyjdzie około 270 euro, czyli jakieś 1200 złotych. Taką zwykłą „niecyberpunkową” wersję można mieć za około 900 złotych, więc sami widzicie ile kosztuje żółty radiator i kolorowe logo i napełnienie sakiewki CD Projektowi.

Śmiechy, chichy, ale taki dysk rzeczywiście może Cyberpunka przyspieszyć. Szczególnie jeśli ktoś zainstalował go na jakimś wolniejszym SSD. Tu wczytywanie lokacji może być szybsze, ale jasne jest, że płynności gry raczej to nie zmieni. Póki nie odpalimy tego na mocnym sprzęcie, nie ustawimy czego trzeba czy wreszcie, nie dostaniemy kolejnych patchy optymalizujących to i owo.

1 KOMENTARZ

 1. Skąd te heheszki i umizgi do funduszy sprzymierzonych z hakerami – grających na spadek giełdowej wartości CDR..? Hype mierzony w fandomach macie tutaj

  https://uploads.disquscdn.com/images/55420832bff019cb69b0d164aa44c1b52f02984823c186c735ca209d27fdd706.jpg

  Wszyscy wiedzą, że Cyberpunk 2077 jest absolutnym hitem i miał rewelacyjną sprzedaż mimo, spreparowanego hejtu oraz bezprecedensowej decyzji o możliwości zwrotów (za co Sony ukarało – CDR)..
  Wiedzą również, że wszystkie ostatnie premiery np Ratchet & Clank: Rift Apart to bugowisko.. Podobnie ja RE Village czy Valhalla.. Premiera RDR2 na PC to dopiero była katastrofa..!
  I TYLKO CD Projekt miał „nieudaną” premierę..!!?? Tylko CD Projekt „kłamie” o dobrym działaniu swoich produkcji..? (to po co inni robią patche?)
  Ludzie – co z wami..?! Wszystkich ci przestępcy przekupili(?), skoro nie ma kubłów pomyj, na inne proste gry o konstrukcji cepa..?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj