To raczej nowość w Mapach Google. Napisałem raczej, bo jeszcze wczoraj tego nie widziałem. A z map korzystam codziennie, czasami otwierając je po kilkanaście razy na dzień. Zatem, najnowsza zmiana w mapach jest taka, że wyświetlają ostrzeżenia o załamaniach pogodowych.

Silne burze w Mapach Google

Jeśli jeszcze tego nie widzieliście to włączcie Mapy Google na urządzeniu mobilnym albo w wersji desktopowej. Zobaczycie ostrzeżenia pogodowe tam gdzie mają wystąpić w najbliższym czasie. Nie są to ostrzeżenia pokazywane w czasie rzeczywistym (trochę szkoda), a takie, które mają pojawić się na danym obszarze np. jutro.

Bardziej szczegółowe informacje o zagrożeniu, a także obszarze występowania czy zalecanych działaniach pochodzą z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W chwili publikowania tego tekstu był czerwony poziom zagrożenia świadczący o silnych burzach. Informacje dotyczą poszczególnych powiatów.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 60 mm, lokalnie kumulacja do 90 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenia na jutro, lipiec 15”

Przydatne, nie powiem, bo zawsze można przygotować się na nadciągające zagrożenia pogodowe. Zabezpieczyć luźne elementy na balkonie czy  przykryć czymś samochód jeśli nie możemy go schować do garażu. Jeśli jednak ktoś potrzebuje informacji co się dzieje „tu i teraz”, to można skorzystać z tak zwanych „storm radarów”, np. na stronie Antistorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj